Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SSN odsúdil teroristický útok na satirikov z Charlie Hebdo

Autor: SITA, 9. januára 2015 13:34
Slovenský syndikát novinárov verí, že fanatizmus osôb neschopných prijať iný názor nedokáže zlomiť túžbu ľudí a národov po slobodnom svete bez náboženských či rasových predsudkov.
Parížsky útok je mementom aj pre Slovákov, uctili si obete Pri útoku na redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo zahynulo až dvanásť novinárov. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) - Slovenský syndikát novinárov odsudzuje teroristický útok na redakciu parížskeho týždenníka Charlie Hebdo.

VŠETKY INFORMÁCIE O TRAGÉDII SA DOZVIETE V TOMTO ČLÁNKU."S hlbokým zármutkom vnímame tragickú bilanciu tohto ohavného činu, ktorý zasiahol celý slobodný svet. V myšlienkach stojíme pri rodinách zabitých a zranených novinárov, ako aj ďalších osôb, ktorých sa tento akt násilia a zbabelosti dotkol," uvádza sa v reakcii Slovenského syndikátu novinárov (SSN) k udalostiam vo Francúzsku, o ktorej agentúru SITA informovala Kancelária SSN.

Obrazom: Streľba v redakcii týždenníka Charlie Hebdo


SSN odmieta, "aby bola sloboda prejavu pošliapaná zvrhlým správaním jednotlivcov, skrývajúcich sa za vlastný výklad náboženstva, prezentujúcich sa pri presadzovaní týchto názorov terorom a smrťou". Zároveň verí, "že fanatizmus osôb neschopných prijať iný názor nedokáže zlomiť túžbu ľudí a národov po slobodnom svete bez náboženských či rasových predsudkov.

Odporúčame aj:

Naživo: Vrahovia z Paríža sú obkľúčení, majú rukojemníkaTrojica mužov vtrhla v stredu 7. januára doobeda do redakcie satirického časopisu Charlie Hebdo v centre Paríža. Pri útoku zabili dvanástich ľudí a jedenástich zranili. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja policajti, ako aj šéfredaktor Stephane Charbonnier. Podľa svedkov počas útoku muži kričali, že pomstili proroka Mohameda, ale aj pokrik "Alah je veľký".

Obrazom: Ľudia smútia za obeťami na námestiach po celom svete


Charlie Hebdo v minulosti zverejnil viacero vtipov a náboženských karikatúr. Medzi karikatúrami boli aj karikatúry islamu a proroka Mohameda. V novembri 2011 sa časopis pre obrázok proroka stal terčom útoku zápalnými fľašami. Naposledy sa na konte magazínu na sieti Twitter a Facebook objavila karikatúra vodcu organizácie Islamský štát Abú Bakra al-Bagdádího.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety