Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kaliňák: Povoliť alkohol za volantom by bola cesta do pekla

Autor: SITA, 11. januára 2015 07:57
Šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák odmieta úvahy o zavedení možnosti šoférovať s malým množstvom alkoholu. Podľa neho sa vraj už aj teraz namerané hodnoty do 0,3 promile zvyknú posudzovať individuálne.
alkohol Alkohol úradoval vlani pri 1582 dopravných nehodách, v roku 2013 to bolo 1677 nehôd. Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) - Povolenie určitej hladiny alkoholu v krvi pri šoférovaní by bola cesta do pekla, myslí si minister vnútra Robert Kaliňák.

"Stále je možné a je zodpovedné, aby sme sa snažili šoférovať triezvi. Povolenie v tejto oblasti by znamenalo veľký nárast obetí na našich cestách," vyjadril sa šéf rezortu vnútra počas tlačovej besedy, na ktorej tento týždeň spolu s vedením polície hodnotil nehodovosť za minulý rok.

Odporúčame aj:

Vlani sa stalo menej dopravných nehôd, no boli tragickejšie

Policajti dostanú nové terénne autá, Kaliňák zaplatí milióny

Kaliňák kúpi policajtom pištole, nákup bude transparentnýPolicajti aj dnes podľa Kaliňáka majú pochopenie pre veľmi nízke namerané hodnoty alkoholu. Podľa jeho slov sa hodnoty pod 0,3 promile zvyknú vzhľadom na stanoviská lekárov a odborníkov posudzovať individuálne. "Nejaká miera tolerancie a pochopenia zo strany polície tu je. Ale ak zavediete hranicu, napríklad 0,5 promile ako v Rakúsku, tak všetci, čo budú mať 0,51, sa už budú hádať," vravel.

Alkohol úradoval vlani pri 1582 dopravných nehodách, v roku 2013 to bolo 1677 nehôd. Za celý uplynulý rok policajti zistili u vodičov alkohol v 9809 prípadoch. Z toho nad jedno promile nafúkalo 5049 šoférov.

Za jazdu pod vplyvom alkoholu s viac ako jedným promile hrozí jednoročné väzenie, keďže ide o trestný čin. Väčšinou však súdy ukladajú v tomto prípade podmienku a pokutou.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety