Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Lajčák je tiež Charlie, uctil si obete parížskeho útoku

Autor: SITA, 12. januára 2015 15:01
Na parížsku redakciu týždenníka Charlie Hebdo v stredu 7. januára zaútočili bratia Kouachiovci. Tí prišli pomstiť provokačné protiislamské karikatúry, ktoré týždenník pravidelne publikoval.
Pamiatka obetí parížskeho útoku Obete teroristického útoku v redakcii satirického časopisu Charlie Hebdo si pripomínali ľudia po celej Európe. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) - Do kondolenčnej knihy na francúzskom veľvyslanectve v Bratislave sa v pondelok podpísal aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. "Aj ja som Charlie a my všetci sme Francúzsko," napísal.

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete -----> TUAko ďalej agentúru SITA informovali z tlačového odboru ministerstva, Lajčák si v prítomnosti francúzskeho veľvyslanca Didiera Lopinota uctil pamiatku obetí minulotýždňovej tragédie v magazíne Charlie Hebdo. Lajčák opäť zdôraznil, že ostro odsudzuje akékoľvek útoky na slobodu slova a médií, ako aj radikálne a extrémistické akty.

Obrazom: Ulicami Paríža pochodovali státisíce ľudí proti terorizmu


Tri dni trvajúcu vlnu násilia v Paríži, ktorú odštartoval útok na redakciu týždenníka Charlie Hebdo, si v pondelok ľudia opäť pripomenú na zhromaždení, ktoré sa bude konať o 18:30 pred francúzskym veľvyslanectvom v Bratislave. Pred veľvyslanectvo pozýva veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Didier Lopinot, "aby sme opäť vyzdvihli francúzske farby a ukázali naše pripútanie k demokratickým a republikánskym hodnotám."

Ľudí zároveň pozýva zapísať sa aj do kondolenčnej knihy, ktorá je v galérii Francúzskeho inštitútu na Sedlárskej ulici otvorená ešte do stredy večera.

Lajčák si uctil pamiatku obetí parížskych útokov Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (druhý sprava) pri zápise do kondolenčnej knihy v budove Veľvyslanectva Francúzskej republiky v Bratislave. Minister si v prítomnosti veľvyslanca Didiera Lopinota (vpravo) uctil pamiatku obetí minulotýždňovej tragédie v magazíne Charlie Hebdo. Bratislava, 12. január 2015. Foto: SITA/MZVaEZ SR


Odporúčame aj:

Vodca militantov chváli útok v Paríži, vyzýva na ďalšie

Po útokoch stráži Francúzsko 10 000 policajtov a vojakovVlna násilia si v Paríži vyžiadala sedemnásť mŕtvych

Na parížsku redakciu týždenníka Charlie Hebdo v stredu 7. januára zaútočili bratia Kouachiovci. Tí prišli pomstiť provokačné protiislamské karikatúry, ktoré týždenník pravidelne publikoval. V piatok 9. januára sa následne odohrali dve rukojemnícke drámy v okolí Paríža.

Policajný zásah v mestečku Dammartin-en-Goele sa skončil smrťou oboch útočníkov na Charlie Hebdo, bratov Saida a Chérifa Kouachiovcov. Rukojemnícka dráma sa v rovnakom čase skončila aj v kóšer supermarkete na východe Paríža. Útočník pri policajnej akcii takisto prišiel o život, spolu s ním však aj štyria rukojemníci.

Tri dni trvajúca vlna násilia v Paríži a okolí, ktorú v stredu odštartoval útok v redakcii týždenníka Charlie Hebdo, si vyžiadala 17 mŕtvych vrátane novinárov a policajtov. Streľba a následné rukojemnícke drámy boli najkrvavejším činom islamistov v Európe od roku 2005, keď pri útokoch na londýnsky dopravný systém zahynulo 57 ľudí.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy