Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Adriána

Počasie na dnes:

Zdielať na:

RTVS už neche súčasnú Hríbovu Lampu, s tvorcami rokuje

Autor: SITA, 14. januára 2015 06:00
štefan hríb Moderátor Lampy Štefan Hríb. Foto: archívne, SITA//Michal Burza
BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) - Na základe viacerých problémov so spoločnosťou W Press nechce Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ďalej spolupracovať so spoločnosťou W Press, a. s. ako s dodávateľom diskusnej relácie Pod lampou s moderátorom Štefanom Hríbom.


Televízia odmieta politické tlaky

RTVS však zároveň "v týchto dňoch oslovila tvorcov relácie Pod lampou na rokovanie o potenciálnej spolupráci inou formou", agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Dominika Šulková. RTVS v tejto súvislosti odmieta akékoľvek politické tlaky a pripomína, že generálny riaditeľ Václav Mika formát opakovane na viacerých úrovniach obhajoval.

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, "RTVS vyvinul maximálne úsilie, aby dohodou o urovnaní uzatvoril konkrétne dôsledky škody v spolupráci medzi RTVS a spoločnosťou W Press, a. s., pri dodávaní formátu Pod lampou."


Pokuta za diskusiu o Cervanovej

Myslí pod tým pokutu 50-tisíc eur, ktorú RTVS vyrubila Rada pre vysielanie a retransmisiu a potvrdil aj Najvyšší súd SR za Večer pod lampou s diskusiou o kauze Cervanová v júni 2011. "Zdôrazňujeme, že RTVS k tejto záležitosti pristúpila maximálne ústretovo, pretože k škode, ktorá vznikla, uplatnila najnižšiu možnú zmluvnú pokutu pre W Press. Pokuta mohla byť až vo výške 10-tisíc eur a namiesto toho bola iba tisíc eur. Dohoda o urovnaní nebola jednostranným aktom, ale súčasťou konsenzu oboch zmluvných strán," konštatuje sa ďalej v reakcii RTVS.

Podľa zmluvy medzi RTVS a spoločnosťou W Press, ktorá reláciu pre RTVS vyrába, prípadné pokuty zaplatí ten, kto vyrába program a nie RTVS.

Verejnoprávna rádiotelevízia zdôrazňuje, že dohodu s vedením W Press uzavreli "s vedomím, že spoločnosť W Press, a. s. má uzatvorené zmluvné poistenie na tento typ spôsobených škôd, o čom Štefan Hríb na rokovaní informoval a RTVS mu tento poistný nárok písomne potvrdila. Týmto boli vyriešené problémy z minulosti, vo väzbe na formát Pod lampou medzi RTVS a spoločnosťou W Press, a. s. Napriek tejto dohode spoločnosť W Press, a. s., bez toho, aby o tomto kroku mala RTVS akúkoľvek vedomosť, použila túto dohodu na marketingové a obchodné ciele smerom k širokej verejnosti a svojim čitateľom. Je pre nás absolútne neprijateľné, aby RTVS ako nezávislá verejnoprávna inštitúcia bola takýmto spôsobom spájaná s komerčnými vydavateľskými aktivitami spoločnosti W Press".

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety