Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

RTVS už neche súčasnú Hríbovu Lampu, s tvorcami rokuje

Autor: SITA, 14. januára 2015 06:00
štefan hríb Moderátor Lampy Štefan Hríb. Foto: archívne, SITA//Michal Burza
BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) - Na základe viacerých problémov so spoločnosťou W Press nechce Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ďalej spolupracovať so spoločnosťou W Press, a. s. ako s dodávateľom diskusnej relácie Pod lampou s moderátorom Štefanom Hríbom.


Televízia odmieta politické tlaky

RTVS však zároveň "v týchto dňoch oslovila tvorcov relácie Pod lampou na rokovanie o potenciálnej spolupráci inou formou", agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Dominika Šulková. RTVS v tejto súvislosti odmieta akékoľvek politické tlaky a pripomína, že generálny riaditeľ Václav Mika formát opakovane na viacerých úrovniach obhajoval.

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, "RTVS vyvinul maximálne úsilie, aby dohodou o urovnaní uzatvoril konkrétne dôsledky škody v spolupráci medzi RTVS a spoločnosťou W Press, a. s., pri dodávaní formátu Pod lampou."


Pokuta za diskusiu o Cervanovej

Myslí pod tým pokutu 50-tisíc eur, ktorú RTVS vyrubila Rada pre vysielanie a retransmisiu a potvrdil aj Najvyšší súd SR za Večer pod lampou s diskusiou o kauze Cervanová v júni 2011. "Zdôrazňujeme, že RTVS k tejto záležitosti pristúpila maximálne ústretovo, pretože k škode, ktorá vznikla, uplatnila najnižšiu možnú zmluvnú pokutu pre W Press. Pokuta mohla byť až vo výške 10-tisíc eur a namiesto toho bola iba tisíc eur. Dohoda o urovnaní nebola jednostranným aktom, ale súčasťou konsenzu oboch zmluvných strán," konštatuje sa ďalej v reakcii RTVS.

Podľa zmluvy medzi RTVS a spoločnosťou W Press, ktorá reláciu pre RTVS vyrába, prípadné pokuty zaplatí ten, kto vyrába program a nie RTVS.

Verejnoprávna rádiotelevízia zdôrazňuje, že dohodu s vedením W Press uzavreli "s vedomím, že spoločnosť W Press, a. s. má uzatvorené zmluvné poistenie na tento typ spôsobených škôd, o čom Štefan Hríb na rokovaní informoval a RTVS mu tento poistný nárok písomne potvrdila. Týmto boli vyriešené problémy z minulosti, vo väzbe na formát Pod lampou medzi RTVS a spoločnosťou W Press, a. s. Napriek tejto dohode spoločnosť W Press, a. s., bez toho, aby o tomto kroku mala RTVS akúkoľvek vedomosť, použila túto dohodu na marketingové a obchodné ciele smerom k širokej verejnosti a svojim čitateľom. Je pre nás absolútne neprijateľné, aby RTVS ako nezávislá verejnoprávna inštitúcia bola takýmto spôsobom spájaná s komerčnými vydavateľskými aktivitami spoločnosti W Press".

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy