Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vladislav

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Terorizmus osamelých vlkov u nás nemožno vylúčiť, varuje SIS

Autor: SITA, 14. januára 2015 13:16
Slovenská informačná služba v stanovisku reagovala na udalosti posledných dní vo Francúzsku. Dodala, že slovenská moslimská komunita je umiernená, no nemožno vylúčiť riziko prejavov tzv. osamelých vlkov.
terorista Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) - Moslimská komunita na Slovensku je podľa Slovenskej informačnej služby umiernená, bez radikálnych prejavov. "K ďalším podrobnostiam sa ani pri najlepšej vôli a snahe nemôžeme vyjadrovať, aby nebola ohrozená integrita bezpečnosti, ktorá je našou prioritou," uvádza SIS v stanovisku k udalostiam vo Francúzsku.

Odporúčame:

Video: Al-Kájda v Jemene sa prihlásila k útokom v ParížiRizikom sú takzvaní osamelí vlci

SIS vo svojej výročnej správe upozornila na riziká teroristického ohrozenia zo strany takzvaných osamelých vlkov, radikalizovaných fanatikov alebo džihádistických navrátilcov, ktorých činy a reakcie sa ťažko predvídajú.

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete -----> TU"Opätovne vzhľadom na aktuálnu situáciu upozorňujeme na riziko radikálnych prejavov tzv. osamelých vlkov, ktoré je síce na území Slovenskej republiky nižšie, no nemožno ho vylúčiť," uvádza tajná služba na svojej webstránke.

SIS dodáva, že v spolupráci s ostatnými bezpečnostnými zložkami robí potrebné opatrenia na ochranu nášho štátu a bezpečnosti občanov pred terorizmom. O podrobnostiach podľa vlastného vyjadrenia informovať nemôže, aby sa operatívne činnosti nezmarili a neprezradili.

Obrazom: Ozbrojenci zabili v redakcii francúzskeho časopisu 12 ľudí


Útoky vo Francúzsku boli najhoršie za posledné desaťročia

Streľba vo francúzskom satirickom týždenníku Charlie Hebdo a ďalšie teroristické činy v Paríži si minulý týždeň vyžiadali 17 mŕtvych a predstavujú najhoršie útoky na francúzskej pôde za posledné desaťročia. Podľa niektorých zo svedkov ozbrojenci v redakcii vykrikovali, že prišli "pomstiť proroka".

Konzervatívni moslimovia totiž považujú akékoľvek zobrazovanie Mohameda za rúhanie. Trojicu páchateľov minulotýždňových útokov usmrtila polícia, ktorá však v pondelok vyhlásila, že nažive môže byť ďalších šesť členov tejto teroristickej bunky.

Video: Al-Kájda sa prihlásila k parížskemu útoku


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy