Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bratislavský primátor hovoril s Kiskom o problémoch mesta

Autor: SITA, 15. januára 2015 05:15
Ako často sa bude bratislavský primátor stretávať s Andrejom Kiskom zatiaľ nie je jasné. Na prvom stretnutí hovorili o radostiach aj starostiach hlavného mesta.
Andrej Kiska a Ivo Nesrovnal Prezident Andrej Kiska (vľavo) a primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal (vpravo). Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) - Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal sa v stredu po prvýkrát vo funkcii stretol s prezidentom Andrejom Kiskom. Miestom úvodného, zoznamovacieho stretnutia bol Prezidentský palác, kde Nesrovnal prezidenta informoval o problémoch hlavného mesta.


Prvé stretnutie bolo len informačné

"Pána prezidenta som informoval o aktuálnych problémoch Bratislavy, právnom a finančnom postavení mesta v systéme samosprávy aj o úlohách, ktoré nás čakajú v najbližšom, ale aj strednodobom horizonte," povedal po stretnutí s prezidentom primátor Nesrovnal.

Odporúčame:

Exprimátor Prešova podpísal pred odchodom zlaté padákyIvo Nesrovnal je vo funkcii primátora Bratislavy zatiaľ len krátko, na poste po voľbách v novembri 2014 vystriedal doterajšieho primátora Milana Ftáčnika. S prezidentom sa Nesrovnal ako primátor stretol na prvom, informačnom stretnutí. Zatiaľ sa primátor s prezidentom na konkrétnych riešeniach a projektoch nedohodli, stretávať sa vraj chcú ďalej a po úvodnom by mali nasledovať ďalšie, už pracovnejšie, stretnutia.


Nesrovnal sa chce s prezidentom stretávať pravidelne

Ako povedal Nesrovnal, s prezidentom hovorili o radostiach aj starostiach hlavného mesta. "Ako primátor zastupujem Bratislavčanov, tak som mu porozprával aj o našich starostiach, o finančných, právnych, štruktúrových, aj o to sa pán prezident zaujímal. Sľúbili sme si, že sa budeme stretávať a diskutovať tak, aby sme vedeli pomôcť," priblížil Nesrovnal.

Ako často sa bude s prezidentom Kiskom stretávať, zatiaľ Nesrovnal povedať nevedel. Stretávať by sa však chcel v pravidelnejších intervaloch. "To záleží od časových možností, ale tá periodicita musí byť taká, aby to napomáhalo riešeniu problémov," uzavrel Nesrovnal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy