Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Procházka: Vláda má konať, nie žartovať o právnom štáte

Autor: SITA, 15. januára 2015 05:45
Predseda Siete Radoslav Procházka vláde odkazuje, že ak to myslí s právnym štátom na Slovensku vážne, mala by hneď teraz schváliť päť opatrení.
Radoslav Procházka Predseda Siete Radoslav Procházka. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian
BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) – Ak vláda Smeru-SD nepovažuje akčný plán na posilnenie fungovania SR ako právneho štátu za prvoaprílový žart, mala by okamžite konať a nie schvaľovať srandovné úradnícke uznesenia. Predseda Siete Radoslav Procházka vláde odkazuje, že ak to myslí s právnym štátom na Slovensku vážne, mala by hneď teraz schváliť päť opatrení.


Vláda by si nemala robiť dobrý deň z infozákona

Kabinet by mal podľa lídra Siete predložiť do parlamentu reálny a nie simulantský zákon, ktorý zakáže schránkovým firmám dostať sa k štátnym peniazom. Zároveň by mal parlament zvoliť takého predsedu Najvyššieho kontrolného úradu, ktorý bude mať schopnosť a odhodlanie skutočne kontrolovať úrady pri nakladaní s verejnými financiami.

Odporúčame:

Procházkovi je ľahostajné, čo o ňom hovorí opozícia

Radoslava Procházku zbavili obvinenia z krátenia dane"Treba splniť aj minuloročný záväzok ministerstva financií smerujúci k reálnej kontrole čerpania eurofondov. Eurofondy nepatria výpalníckym mafiám, ale obciam a poskytovateľom tovarov a služieb a ich prostredníctvom občanom SR," zdôraznil Procházka.

Rovnako by si vláda nemala robiť dobrý deň z infozákona, čo sa dnes podľa predsedu Siete asi najviac týka ministerstva obrany. "Stačí rešpektovať súčasné znenie zákona a vzdať sa myšlienky na jeho kastráciu," poznamenal Procházka.


Pojem právny štát by nemal znieť ako prvoaprílový žart

Vládny Smer-SD by zároveň mal konečne pustiť ďalej návrh zákona o hmotnej zodpovednosti politikov, Procházka ho už v minulosti predkladal.

"Ak sa má Slovensko po 31. marci zobudiť do dňa, keď tu pojem právny štát nebude znieť ako prvoaprílový žart, netreba srandovné úradnícke uznesenia, ktoré slúžia len na odfajknutie nejakej predstieranej aktivity. Stačí urobiť to, čo má vládna strana priamo vo svojej moci a dokonca to môže urobiť bez okolkov," pripomenul líder Siete.

Procházka vyčítal premiérovi Robertovi Ficovi, že sa nechal zaviazať svojou vládou, aby do 31. marca pripravil akčný plán na posilnenie fungovania SR ako právneho štátu.

"Rok pred voľbami si vláda spomenula na jeden zo svojich záväzkov z programového vyhlásenia a teraz ide zbierať námety. Toto asi najlepšie svedčí o tom, aký význam tomu vlastne prikladajú. Žiadny," uzavrel predseda strany Sieť.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy