Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Týždenník Charlie Hebdo sa predáva aj na Slovensku

Autor: Webnoviny.sk, 16. januára 2015 13:17
Prvé vydanie satirického týždenníka po útoku na jeho pracovníkov vyšlo v trojmiliónovom náklade a vo viacerých jazykových mutáciách. Na Slovensko sa dostalo približne sto kusov.
Predaj satirického týždenníka Charlie Hebdo na Slovensku Posledné vydanie satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorého predaj sa spustil už aj na Slovensku. Bratislava, 16. január 2015. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) - Posledné vydanie satirického týždenníka dostanete aj na Slovensku. Distribúciu ohlásila vo štvrtok spoločnosť Interpress Slovakia na Facebooku. Predáva sa vo francúzskej verzii a cena jedného výtlačku stojí šesť eur. V Bratislave si špeciálne číslo môžete kúpiť od 12:00 hod. a v Košiciach sa z logistických a organizačných dôvodov začne predaj v sobotu.

Obrazom: Predaj satirického týždenníka Charlie Hebdo na Slovensku


Vo Francúzsku sa najnovšie vydanie magazínu vypredalo už v priebehu niekoľkých minút. Zatiaľ čo doteraz časopis vychádzal v náklade asi 60-tisíc výtlačkov, tentoraz vytlačili až tri milióny kusov. Na obálke nového čísla je zobrazená karikatúra Mohameda, ktorý drží tabuľku s nápisom Je suis Charlie (Ja som Charlie).

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete -----> TUPod tým je nápis "Všetko je odpustené". Vnútri samotného čísla je ďalšia karikatúra, na ktorej džihádisti hovoria: "Nemali sme sa dotýkať ľudí z Charlie... Teraz budú vyzerať ako mučeníci, a keď sa dostanú do neba, títo bastardi nám ukradnú naše panny".

Obrazom: Nové číslo Charlie Hebdo sa vo Francúzsku okamžite vypredalo


Streľba v Charlie Hebdo a ďalšie teroristické činy v Paríži si minulý týždeň vyžiadali dokopy 17 mŕtvych a predstavujú najhoršie útoky na francúzskej pôde za posledné desaťročia. Podľa niektorých zo svedkov ozbrojenci v redakcii vykrikovali, že prišli "pomstiť proroka".

Obrazom: Útok na redakciu Charlie Hebdo


Konzervatívni moslimovia totiž považujú akékoľvek zobrazovanie Mohameda za rúhanie. Trojicu páchateľov minulotýždňových útokov usmrtila polícia, ktorá však v pondelok vyhlásila, že nažive môže byť ďalších šesť členov danej teroristickej bunky.

Odporúčame:

Belgická polícia zabila džihádistov, ktorí plánovali útok

Video: V Turecku pálili noviny s karikatúrami Charlie Hebdo

Trojmiliónový náklad Charlie Hebdo sa vypredal za pár minútPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety