Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Chirurg Fischer sa vyhol väzeniu, súd mu zakázal pracovať

Autor: SITA, 21. apríla 2015 12:15, aktualizované: 21. apríla 2015 13:41
Kardiochirurg a bývalý kandidát na prezidenta dostal dvojročnú podmienku s odkladom, pokutu 15-tisíc eur a zákaz činnosti vykonávať lekárske povolanie na tri roky. Súd mu nariadil aj zhabanie časti majetku..
Kardiochirurg Viliam Fischer dostal za prijímanie úplatku dvojročnú podmienku. Foto: SITA/Ján Slovák
PEZINOK 21. apríla (WEBNOVINY) - Kardiochirurg Viliam Fischer dostal za prijímanie úplatku dvojročnú podmienku. Špecializovaný trestný súd v Pezinku v utorok schválil dohodu o vine a treste, ktorú známy lekár uzavrel 1. apríla s prokurátorom.

Podľa rozsudku prijal Fischer koncom minulého roka vo svojej kancelárii úplatok tisíc eur a čokoládovú bonboniéru od dcéry pacientky. Pre matku žiadala včasnú operáciu. V januári prijal lekár ešte obálku s 1200 eurami a neskôr aj obálku s hotovosťou 800 eur a tašku s dvoma kačicami. Fischer sa ku skutkom priznal, čo je podmienka na uzavretie dohody o vine a treste.

Dohodnutý trest spočíva v dvojročnom treste odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu štyri roky. Bývalý kandidát na prezidenta republiky dostal tiež peňažný trest 15-tisíc eur, ďalej zákaz činnosti vykonávať lekárske povolanie na tri roky a tiež zhabanie veci v sume 800 eur. "Navrhovanú dohodu považuje samosudca za spravodlivú," vyhlásil sudca. Verdikt je právoplatný.

Jeden z Fischerových obhajcov médiám povedal, že pre vysoký peňažný trest 15-tisíc eur požiadajú súd o možnosť ho splácať. "Pán profesor aktuálne žije len z dôchodku," povedal médiám po skončení verejného zasadnutia. Prokurátor priznal, že peňažný trest je vysoký. "Na slovenské pomery je vysoký, ale je primeraný vzhľadom na osobu páchateľa a vzhľadom na to, že bral úplatok pri život zachraňujúcom úkone – pri operácii srdca," vyjadril sa prokurátor. Polícia kardiológa Viliama Fischera obvinila z korupcie na začiatku februára. V súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti prijal podľa polície úplatok 3 000 eur. Trestné oznámenie podala rodina pacientky, ktorú lekár operoval. Po smrti pacientky údajne rodina pýtala peniaze späť. Rodinu polícia obvinila z trestného činu podplácania.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety