Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico rozdá v Trnavskom kraji milióny, ďalšie priloží Kaliňák

Autor: SITA, 13. mája 2015 10:33, aktualizované: 13. mája 2015 14:12
Na výjazdovom rokovaní v obci Špačince vláda rozdelila niekoľko miliónov eur pre celý Trnavský samosprávny kraj.
Fico rozdá v Trnavskom kraji milióny, ďalšie priloží Kaliňák Zľava: Minister financií Peter Kažimír a predseda vlády SR Robert Fico počas tlačovej konferencie po výjazdovom rokovaní 161. schôdzi vlády SR. (Špačince, 13. máj 2015) Foto: SITA/Ján Slovák
ŠPAČINCE 13. mája (WEBNOVINY) – Milióny eur na zlepšenie sociálno-ekonomických podmienok v Trnavskom kraji vyčlenila vláda na stredajšom výjazdovom rokovaní v Špačinciach v okrese Trnava.

Obrazom: Fico na výjazdovom rokovaníPeniaze dostala aj nemocnica v Trnave

Dva milióny pôjdu na desiatky projektov, ktoré majú zlepšiť cesty, základné školy, škôlky, požiarne zbrojnice, obecné úrady, domy smútku a domovy sociálnych služieb v dedinách. Ďalších päť miliónov eur dá minister vnútra Robert Kaliňák na boj proti živelným pohromám a na projekt modernizácie dobrovoľného hasičského zboru.

Rezort zdravotníctva podporí rekonštrukciu nevyhovujúcich vonkajších a vnútorných priestorov, vybudovanie výťahov a parkoviska pre pacientov vo Fakultnej nemocnici v Trnave čiastkou takmer 1,8 milióna eur.


Špačince zrekonštruujú cesty

Predseda vlády Robert Fico pripustil, že okres Trnava nie je problémový z pohľadu nezamestnanosti, ani výšky priemernej mzdy. Pomoc chudobnejším regiónom v rámci druhého sociálneho balíčka vládny Smer-SD podľa neho predstaví 23. mája na pracovnom sneme strany. Jeho cieľom je, aby chudobnejšie regióny mali zo zákona nárok na isté zvýhodnenia, ktoré by mali byť pre ne stimulom.

Až 200-tisíc eur na rekonštrukciu chodníkov a ciest po dnešnom rokovaní vlády dostanú Špačince, desiatky ďalších dedín dostanú menšie čiastky. Dvadsaťpäťtisíc eur sa ušlo aj baseballovému klubu z Trnavy na výstavbu ihriska. Fico odmietol, že by peniaze boli rozdeľované prednostne starostom, ktorí kandidovali za vládnu stranu. Peniaze sú podľa neho určené pre ľudí v konkrétnych obciach, nie pre starostov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety