Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SaS upozorňuje na ďalší biznis štátu s oligarchami

Autor: SITA, 15. mája 2015 06:24
Pripravovaný predaj budovy Iuventy je len ďalším prípadom, keď dobre zorganizovaná skupina lobistov vyhrala nad horšie zorganizovanými občanmi, myslí si poslanec NR SR za SaS Eugen Jurzyca.
ministerstvo skolstva Strana Sloboda a solidarita upozorňuje na predaj budovy, kde sídli Iuventa. Ministerstvo školstva môže o jej predaji rozhodnúť v dohľadnej dobe. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – SaS upozorňuje, že chystaný predaj budovy Iuventy na bratislavskej Búdkovej ceste, je ďalší biznis štátu s oligarchami. Ako povedala na tlačovej besede poslankyňa NR SR za SaS Lucia Nicholsonová, pripravovaný predaj je v rozpore so záujmom Staromešťanov a mládeže.


Verejný záujem zostal na poslednom mieste

Podľa nej ministerstvo školstva môže o predaji rozhodnúť v dohľadnej dobe. Nicholsonová chce, aby sa v takom prípade do dražby zapojila aj bratislavská mestská časť Staré Mesto. "Staré Mesto by malo nájsť peniaze, aby budovu kúpilo," uviedla Nicholsonová, ktorá je zároveň aj staromestskou poslankyňou. Ministerstvo už oznámilo pracovníkom Iuventy, že v lete sa presťahujú z Búdkovej cesty do Karlovej Vsi.

Podľa poslanca NR SR Martina Poliačika verejný záujem pri využití budovy Iuventy zostal na poslednom mieste. "Je to lukratívny pozemok, ktorý hraničí so Slavínom. Má architektonickú hodnotu. Neexistuje lepšie miesto pre postavenie domu," konštatoval.


SaS chce proces predaja zvrátiť

Miesto však podľa neho odchovalo tisícky mladých ľudí. V budove sídli inštitúcia, ktorá má rozvíjať prácu pre mládež. "Budova má ustúpiť kšeftu s pozemkom a budovou. Všetko sa pripravuje na vysťahovanie Iuventy. Bude to narýchlo, len aby sa na Búdkovej budova vyprázdnila," upozornil Poliačik. Podľa neho SaS bude robiť všetko preto, aby tento proces bol zvrátený.

Podľa ďalšieho poslanca NR SR za SaS Eugena Jurzycu je pripravovaný predaj budovy ďalším prípadom, keď dobre zorganizovaná skupina lobistov vyhrala nad horšie zorganizovanými občanmi. "Začína to byť trend. Trvale vyhráva úzka skupina politikov a lobistov nad väčšinou občanov," uviedol.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety