Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slováci v prieskume rozhodli, ktoré strany by mali vládnuť

Autor: SITA, 31. augusta 2015 06:58
Respondenti vyjadrili v prieskume svoj názor na to, ktoré politické strany podľa nich chcú byť po budúcich voľbách vo vláde. Uviedli aj to, ktoré strany by podľa nich nemali vo vláde chýbať.
Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá Smer je prvá strana, ktorá by podľa ľudí určite nemala vo vláde chýbať, myslí si to 45,7 ľudí v prieskume. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Strana Smer-SD sa najviac snaží byť vo vláde po voľbách v roku 2016, myslí si to 37,4 percenta opýtaných v prieskume agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Záujem byť členom kabinetu má podľa respondentov i strana Sieť, tú označilo 20,9 percenta. Ďalších 16,9 percenta ľudí si myslí, že záujem má i KDH, koalíciu OĽaNO - NOVA označilo 13,8 percenta, SNS 12,9 percenta a Most-Híd 9,5 percenta opýtaných.

Strany ako SDKÚ-DS, SKOK, SaS či SMK podľa ľudí v prieskume veľký záujem či snahu byť vo vláde neprejavujú. SDKÚ-DS označili štyri percenta, SKOK! 3,4 percenta, SaS 3,1 a SMK 2,5 percenta.

Odporúčame:

Ľudia vidia Smer v koalícii, potenciál spájať sa má i KDH

Sieť ukradla voličov SDKÚ, SNS zlákala ľudí verných Smeru

Smer by nevládol sám, SNS je tretia najsilnejšia strana

Rómovia spojili sily, budú kandidovať vo voľbáchAko ďalej z prieskumu vyplynulo, Smer-SD je prvá strana, ktorá by podľa ľudí určite nemala vo vláde chýbať, myslí si to 45,7 ľudí v prieskume. Členom kabinetu by mala byť podľa 34 percent tiež Sieť, KDH označilo 31,3 percenta respondentov, SNS 22,1 percenta, Most-Híd 20,2 percenta.

Koalíciu OĽaNO - NOVA by vo vláde rado videlo 13,2 percenta opýtaných, SaS 6,2 percenta, SDKÚ-DS štyri percentá a SMK 2,1 percenta.

Agentúra Polis Slovakia robila od 19. do 24. augusta pre agentúru SITA telefonický prieskum na vzorke 1 416 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Respondenti vyjadrili svoj názor na to, ktoré politické strany podľa nich chcú byť po parlamentných voľbách 2016 vo vláde. Tiež sa vyjadrili k tomu, ktoré strany by podľa nich nemali vo vláde chýbať.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety