Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Kotlebovci protestovali v Trnave proti migrantom

Autor: SITA, 1. septembra 2015 18:33, aktualizované: 1. septembra 2015 20:07
Protestujúci v Trnave sa museli zaobísť bez Mariana Kotlebu, ktorý vypovedal na polícii. Po skončení protestného zhromaždenia sa mal za priaznivcami Ľudovej strany Naše Slovensko vydať do Gabčíkova.
Kotlebovci protestovali proti príchodu migrantov Účastníci protestu proti ignorovaniu referenda o umiestnení imigrantov v Gabčíkove. Organizátorom protestu je ĽS Naše Slovensko. Trnava, 1. september 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
TRNAVA 1. septembra (WEBNOVINY) – Demonštranti proti utečencom, ktorí sa v utorok popoludní vybrali z Trnavy do Gabčíkova, sa do obce nedostali. Polícia im zabránila vstúpiť do dediny pre iné podujatie, ktoré bolo vopred avizované na rovnakom mieste. Išlo o cvičenie miestnych záchranárov. Novinárom to povedala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

VŠETKO O UTEČENCOCHAkciu prišli do obce okrem ľudí, ktorí išli z Trnavy, podporiť slovenskí, ale i maďarskí extrémisti zo strany Jobbik. Tí podľa vlastných slov prišli preto, aby vyjadrili svoj nesúhlas s tým, ako koná vláda, ale aj s tým, aby migrantov umiestnili do Gabčíkova. V dave asi 100 ľudí bolo vidieť maďarské vlajky, vlajku Jobbiku i transparent v maďarčine, ktorý znamenal "Utečencov tu nechceme". Polícia po celý čas dohliadala na poriadok.

Kotlebovci protestovali proti príchodu migrantov Podpredseda strany ĽS Naše Slovensko Rastislav Schlosár (druhý zľava) počas príhovoru v rámci protestu proti ignorovaniu referenda o umiestnení imigrantov v Gabčíkove. Organizátorom protestu je ĽS Naše Slovensko. Trnava, 1. september 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni


Demonštranti sa rozložili najskôr v Trnave

Prvou zastávkou bola v utorok Trnava, kde protestujúci demonštrovali proti "diktátu Európskej únie", v centre mesta bolo asi dvesto členov a priaznivcov Ľudovej strany Naše Slovensko. Zaobísť sa však museli bez lídra strany Mariana Kotlebu, ktorý bol na utorkové popoludnie predvolaný na podanie vysvetlenia na políciu.

Rečníci okrem obáv z islamizácie Slovenska pripomínali blížiace sa parlamentné voľby. Po skončení protestného zhromaždenia sa vydali do Gabčíkova, kde chceli oceniť obyvateľov obce za jej odmietnutie utečeneckého tábora v nedávnom referende.

Obrazom: Kotlebovci protestovali proti príchodu migrantov


"Všetci dobre vieme, že votrelci z Afriky či Ázie do našej krajiny neprinesú ani pokoj, ani blahobyt. Všetci dobre vieme, že budú len zdrojom kriminality, sociálnych a etnických nepokojov," vysvetlil dôvody protestu podpredseda strany Rastislav Schlosár. Proti hlavnej myšlienke protestného zhromaždenia sa na začiatku postavil mladý Trnavčan Jakub, ktorý na Trojičné námestie prišiel s heslom Hanbím sa za vás.

Jeho transparent mu dlho nevydržal, organizátori z ĽS Naše Slovensko mu ho po niekoľkých minútach roztrhali. Polícia zhromaždenie monitorovala, dôvod zasiahnuť však nemala. Kotleba dostal predvolanie na políciu podľa straníckeho funkcionára Marcela Urbana v utorok ráno. Urban zhromaždenie informoval, že aj po odchode z polície Kotebu na ceste do Trnavy neustále zastavovali policajné hliadky.

Kotlebovci protestovali proti príchodu migrantov Opozičný aktivista počas protestu proti ignorovaniu referenda o umiestnení imigrantov v Gabčíkove. Organizátorom protestu je ĽS Naše Slovensko. Trnava, 1. september 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni


Termín príchodu migrantov sa nevie

Minister vnútra Robert Kaliňák sám nevie, kedy prídu do Gabčíkova prví utečenci z Rakúska. Podľa Migračného úradu SR malo 250 ľudí prísť v auguste, ďalších 250 tento mesiac. Riaditeľ MÚ SR Bernard Priecel však dátum príchodu takisto konkretizovať nevedel.

Obyvatelia Gabčíkova s prijatím 500 utečencov z Rakúska nesúhlasia. Dôkazom bolo miestne referendum v nedeľu 2. augusta, v ktorom migrantov a zriadenie dočasného utečeneckého tábora odmietli. Proti táboru v obci bolo 96,67 percenta občanov, a teda 2 501 z obyvateľov, ktorí plebiscit podporili.

Šéf rezortu vnútra podpísal 21. júla s rakúskou rezortnou kolegyňou Johannou Miklovou Leitnerovou dohodu o dočasnom ubytovaní 500 žiadateľov o azyl v Rakúsku. Prídu do Gabčíkova z rakúskeho tábora Traiskirchen. Dohoda platí na dva roky. Migračný úrad rezortu vnútra uviedol, že azylové konanie by malo byť rýchle.

Odporúčame:

Kotleba skončil na polícii, predvolali ho pre čierne vlajky

Nie kvóty sú problém, ale zastavenie migrácie, tvrdí Lajčák

Česi zadržali vo vlaku stovky migrantov, očíslovali ich

Na hraničnom priechode Čunovo zadržala polícia 26 utečencov

V Žiline zastavili poľskú dodávku, prevážala SýrčanovVzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety