Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Začal sa nový školský rok, prváčikov je vyše 60 000

Autor: SITA, 2. septembra 2015 08:29
V školskom roku 2015/2016 prekročilo brány približne 3100 základných a stredných škôl okolo 664 000 žiakov.

Minister Draxler otvoril nový školský rok v Kežmarku Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler (vpravo) a prváci ZŠ počas otvorenia školského roka na základnej škole Grundschule v Kežmarku v rámci pracovného programu pri príležitosti otvorenia nového školského roka. Kežmarok, 1. september 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) - Svoje brány v stredu v novom školskom roku otvorilo takmer 2250 základných a viac ako 850 stredných škôl.

Obrazom: Otvorenie nového školského roka na ZŠ Grundschule v Kežmarku


Ministerstvo školstva predpokladá, že do základných škôl nastúpi 433 974 žiakov a do stredných škôl 229 616 žiakov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Monika Hucáková.

Do základných škôl sa v školskom roku 2015/2016 zapísalo 60 980 prvákov. Z toho navrhli odklad pre 5033 žiakov. Do nultého ročníka by malo nastúpiť 3259 žiakov. Pri počte prvákov v stredných školách ministerstvo vychádza z odhadu, ktorým je počet deviatakov v uplynulom školskom roku. Tých bolo 41 904.

Odporúčame:

V novom ročníku neotvoria 18 škôl, majú nedostatok žiakov

Školský rok začínajú rodičia s pôžičkami a deti s mobilmiZároveň rezort predpokladá, že približne 5800 žiakov piateho až ôsmeho ročníka prejde na stredné školy. Pri ďalších formách štúdia, napríklad pomaturitnom či nadstavbovom, celkovo predpokladajú 60 500 novoprijatých žiakov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy