Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico reaguje na Kisku, adresoval mu tieto tvrdé slová

Autor: SITA, 7. septembra 2015 14:58
Slovenský prezident Andrej Kiska vo svojom vyhlásení uviedol, že prijatie niekoľko stoviek či tisícov utečencov neohrozí našu kultúru.

Robert Fico Slovenský premiér Robert Fico už v minulosti vyhlásil, že podľa neho približne 90 percent migrantov sú mladí muži, ktorí si chcú v Európe nájsť prácu. Foto: Archívne, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico sa aj naďalej hlási k záverom, ktoré dosiahol s premiérmi krajín Visegrádskej štvorky (V4), teda Česka, Poľska a Maďarska, v piatok v Prahe na mimoriadnom summite venovanom migrácii. Ako uviedol v pondelok po rokovaní s českým premiérom Bohuslavom Sobotkom, myslí si, že tieto závery jednoznačne hovoria o spoločnom postupe štyroch krajín.

PREZIDENT KISKA PREHOVORIL O UTEČENCOCH
Keď nemáte zodpovednosť, môžete mať všelijaké vyhlásenia

"Preto nevidím dôvod komentovať čokoľvek a viete, keď nemáte za nič zodpovednosť, tak môžete mať všelijaké vyhlásenia," uviedol v reakcii na vyhlásenie prezidenta Andreja Kisku k utečencom a migrácii.

Kiska vo svojom vyhlásení povedal, že aj vo vládou schválenom postupe, aj v spoločnej deklarácii V4 vidí niekoľko dobrých spôsobov, ktoré by mohli k vyriešeniu utečeneckej krízy pomôcť.

VŠETKO O UTEČENCOCH
Krajiny V4 odmietli povinné kvóty

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Zároveň však uviedol, že podľa neho prijatie niekoľko sto či tisíc utečencov nepredstavuje pre Slovensko bezpečnostnú hrozbu a myslí si, že "neobstojí ani argument, ktorý sa objavuje na sociálnych sieťach aj v iných diskusiách, že tí, ktorí na svoj útek vynaložili aj tisícky eur, teda zrejme doma netreli biedu — k nám do Európy prichádzajú len pre svoje väčšie osobné pohodlie". Prezident pripustil, že do Európskej únie idú aj ekonomickí migranti, ale odmietol, že by ich bolo až 95 percent.

Fico už v minulosti vyhlásil, že podľa neho približne 90 percent migrantov sú mladí muži, ktorí si chcú v Európe nájsť prácu. V piatok v Prahe na mimoriadnom summite predsedovia vlád krajín V4 odmietli povinné kvóty a žiadajú dodržiavanie záverov, na ktorých sa v apríli a júni lídri EÚ dohodli. Premiéri takisto žiadajú posilnenie boja voči pašerákom a lepšiu ochranu vonkajších hraníc schengenského priestoru.

Odporúčame:

Kiska prijal rakúskeho prezidenta, ocenil pomoc s utečencami

Do utečeneckej krízy treba zapojiť OSN, tvrdia Fico a Figeľ

SDKÚ znepokojujú utečenci, treba sa zaujímať o ženy a detiVzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety