Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Utečencov v rakúskom tábore chystajú na presun do Gabčíkova

Autor: SITA, 10. septembra 2015 17:47
Prvých 250 migrantov z Rakúska malo pôvodne na Slovensko pricestovať už v auguste, dočasný tábor v Gabčíkove je zatiaľ prázdny.
Referendum proti dočasnému pobytu utečencov v Gabčíkove Občania Gabčíkova rozhodovali o umiestení utečencov v referende. Ich prítomnosť odmietli. Foto: ilustračné, SITA/Igor Kollárovics
VIEDEŇ/GABČÍKOVO 10. septembra (WEBNOVINY) - Rakúska vláda predpokladá, že v najbližších dňoch by mohla premiestniť prvých žiadateľov o azyl do Gabčíkova, povedal vo štvrtok pre agentúru APA hovorca rakúskeho spolkového ministerstva vnútra Karl-Heinz Grundböck.

VŠETKO O UTEČENCOCH
Utečenci sa majú o presun hlásiť sami

Rakúska rozhlasová stanica Österreich 1 (Ö1) tiež informovala, že ministerstvo vnútra v utečeneckom zariadení v Traiskirchene už dva týždne ohlasuje medzi migrantmi, ktorí sú tam ubytovaní, možnosť premiestnenia do slovenského
Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
záchytného tábora v Gabčíkove. Cieľom je odbremenenie rakúskeho záchytného strediska južne od Viedne v spolkovej krajine Dolné Rakúsko.

V stredu sa podľa APA konali oboznamovacie rozhovory. Otázkou ostáva, koľko utečencov na základe týchto informačných rozhovorov využije možnosť premiestnenia do Gabčíkova.

Údaje o počte utečencov, ktorí sa doposiaľ slobodne prihlásili na Slovensko, zatiaľ nie sú. Rozhovory budú ešte pokračovať a podľa Grundböcka od utečencov nepožadujú, aby rozhodnutie o preložení do Gabčíkova urobili v priebehu jedného dňa.


Azylanti sa budú môcť vrátiť do Rakúska

Podľa Ö1 majú žiadatelia o azyl zaistené, že posudzovanie ich prípadov rakúskymi úradmi bude pokračovať a keď dostanú azyl, budú sa môcť vrátiť do Rakúska. Na informačných letákoch v arabčine sú okrem iného tiež fotografie slovenskej budovy s množstvom balkónov, ktorá bola pôvodne študentským domovom, a posteľ vo vnútri jednej z izieb.

Odporúčame:

Utečenci rozhádali EÚ, Slovensku môžu hroziť vysoké pokuty

Štáty EÚ vrátane Slovenska si majú deliť 160-tisíc utečencov

Bratislava pomôže utečencom, vyčlenila priestor na pomoc

Fico reaguje na Kisku, adresoval mu tieto tvrdé slová

Kiska: Utečenci našu kultúru nerozvrátia, musíme im pomôcťNa základe dohody o azylovej spolupráci medzi Viedňou a Bratislavou podpísanej 21. júla, ktorej zámerom je odľahčiť preplnené rakúske zariadenie, by mali v objekte Slovenskej technickej univerzity v Gabčíkove dočasne ubytovať 500 žiadateľov o azyl z Traiskirchenu. Prvých 250 migrantov z Rakúska malo pôvodne na Slovensko pricestovať už v auguste, ďalších 250 potom v septembri.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety