Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Utečencov v rakúskom tábore chystajú na presun do Gabčíkova

Autor: SITA, 10. septembra 2015 17:47
Prvých 250 migrantov z Rakúska malo pôvodne na Slovensko pricestovať už v auguste, dočasný tábor v Gabčíkove je zatiaľ prázdny.
Referendum proti dočasnému pobytu utečencov v Gabčíkove Občania Gabčíkova rozhodovali o umiestení utečencov v referende. Ich prítomnosť odmietli. Foto: ilustračné, SITA/Igor Kollárovics
VIEDEŇ/GABČÍKOVO 10. septembra (WEBNOVINY) - Rakúska vláda predpokladá, že v najbližších dňoch by mohla premiestniť prvých žiadateľov o azyl do Gabčíkova, povedal vo štvrtok pre agentúru APA hovorca rakúskeho spolkového ministerstva vnútra Karl-Heinz Grundböck.

VŠETKO O UTEČENCOCH
Utečenci sa majú o presun hlásiť sami

Rakúska rozhlasová stanica Österreich 1 (Ö1) tiež informovala, že ministerstvo vnútra v utečeneckom zariadení v Traiskirchene už dva týždne ohlasuje medzi migrantmi, ktorí sú tam ubytovaní, možnosť premiestnenia do slovenského
Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
záchytného tábora v Gabčíkove. Cieľom je odbremenenie rakúskeho záchytného strediska južne od Viedne v spolkovej krajine Dolné Rakúsko.

V stredu sa podľa APA konali oboznamovacie rozhovory. Otázkou ostáva, koľko utečencov na základe týchto informačných rozhovorov využije možnosť premiestnenia do Gabčíkova.

Údaje o počte utečencov, ktorí sa doposiaľ slobodne prihlásili na Slovensko, zatiaľ nie sú. Rozhovory budú ešte pokračovať a podľa Grundböcka od utečencov nepožadujú, aby rozhodnutie o preložení do Gabčíkova urobili v priebehu jedného dňa.


Azylanti sa budú môcť vrátiť do Rakúska

Podľa Ö1 majú žiadatelia o azyl zaistené, že posudzovanie ich prípadov rakúskymi úradmi bude pokračovať a keď dostanú azyl, budú sa môcť vrátiť do Rakúska. Na informačných letákoch v arabčine sú okrem iného tiež fotografie slovenskej budovy s množstvom balkónov, ktorá bola pôvodne študentským domovom, a posteľ vo vnútri jednej z izieb.

Odporúčame:

Utečenci rozhádali EÚ, Slovensku môžu hroziť vysoké pokuty

Štáty EÚ vrátane Slovenska si majú deliť 160-tisíc utečencov

Bratislava pomôže utečencom, vyčlenila priestor na pomoc

Fico reaguje na Kisku, adresoval mu tieto tvrdé slová

Kiska: Utečenci našu kultúru nerozvrátia, musíme im pomôcťNa základe dohody o azylovej spolupráci medzi Viedňou a Bratislavou podpísanej 21. júla, ktorej zámerom je odľahčiť preplnené rakúske zariadenie, by mali v objekte Slovenskej technickej univerzity v Gabčíkove dočasne ubytovať 500 žiadateľov o azyl z Traiskirchenu. Prvých 250 migrantov z Rakúska malo pôvodne na Slovensko pricestovať už v auguste, ďalších 250 potom v septembri.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy