Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Flašíková-Beňová a Lipšic si pre utečencov skočili do vlasov

Autor: Webnoviny.sk, 11. septembra 2015 14:34
Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová vraví, že 'smeráci' kvóty v europarlamente odmietli, predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic, že podporili.
Monika Flašíková Beňová Monike Flašíkovej-Beňovej je veľmi ľúto, ako prebieha debata na Slovensku k tejto citlivej téme. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 11. september (WebNoviny.sk) - Slovenská europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová sa na facebooku ostro ohradila voči tvrdeniam predsedu hnutia NOVA Daniela Lipšica, že poslanci Smeru v europarlamente hlasovali za kvóty, ktoré určia, koľko utečencov majú prijať jednotlivé krajiny Európskej únie.

VŠETKO O UTEČENCOCH"Lipšic je primitívny klamár. Keď nevie ako sa hlasuje v Európskom parlamente, nech sa spýta jeho kolegyne Žitňanskej. Nikto z poslancov Smeru nehlasoval za kvóty (povinné prerozdelenie utečencov do členských štátov). Ani sa nečudujem, že skončil na kandidátke u Matoviča, lebo je rovnaký šašo ako Matovič. Klamať v tejto citlivej otázke je prejav najhrubšej nezodpovednosti. Preto ho vyzývam aby odišiel z politiky," napísala Flašíková-Beňová.

Odporúčame:

Eurokomisia určila kvóty, Slovensko má prijať 2287 utečencov

Buďte radi, že máte Fica, odkázal Klaus Slovákom

Utečenci podľa Kaliňáka nie sú ryža, ktorú treba prerozdeliť

Slovenský politik sa postará o rodinu utečencov

Europarlament zíva prázdnotou, zelený ho chce dať utečencom

Džihádisti medzi utečencami? Tu je odpoveď odborníkov
Hlasovanie v europarlamente má len odporúčací charakter

Utečeneckou krízou sa v piatok zaoberal aj parlamentný výbor pre európske záležitosti, kde Flašíková-Beňová informovala kolegov, že pri dvoch hlasovaniach, ktoré sa týkali zavedenia povinného rozdeľovacieho systému, boli podľa nej europoslanci Smeru buď proti, alebo sa zdržali.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Flašíková-Beňová zároveň upozornila, že hlasovanie v Európskom parlamente má len odporúčací charakter. "Je mi veľmi ľúto, ako prebieha debata na Slovensku k tejto citlivej téme," konštatovala europoslankyňa.

Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic tvrdí opak. Europoslanci Smeru podľa jeho slov za zavedenie kvót v europarlamente hlasovali, keďže v záverečnom hlasovaní podporili správu, ktorá spomína aj zavedenie kvót.

"Ak má na Slovensku poslanec zásadný problém s nejakým ustanovením zákona a navrhuje ho vypustiť, nezahlasuje neskôr za zákon ako celok," vysvetlil Lipšic.

Europoslanci Smeru síce pri čiastkových hlasovaniach kvóty nepodporili, ale pri konečnom rozhodovaní za ne zahlasovali. Za zavedenie kvót podľa Lipšica europoslanci Smeru hlasovali už trikrát – v apríli, v stredu a vo štvrtok.


Slovensko má prijať 2287 utečencov

Európsky parlament vo štvrtok veľkou väčšinou podporil plán predsedu Európskej komisie (EK) Jeana-Clauda Junckera, ktorý počíta s prerozdelením celkovo 160 000 utečencov medzi členské krajiny EÚ. Slovensko by ich podľa tohto návrhu malo prijať 2287.

Lipšic vo štvrtok odkázal predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi a KDH Jánovi Figeľovi, aby vyzvali svojich europoslancov, nech sa vzdajú poslaneckých mandátov.

Europoslanci týchto strán podľa Lipšica hlasovali v europarlamente v rozpore so záujmami Slovenska, keďže v EP podporili zavedenie kvót pre migrantov, hoci lídri Smeru a KDH kvóty odmietajú podobne ako takmer celá slovenská politická scéna.

Rozpor medzi postojom europoslancov za Smer a KDH a oficiálnou pozíciou slovenskej vlády a premiéra podľa Lipšica znižuje dôveryhodnosť Slovenska na medzinárodnej scéne.

Monika Flašíková-Beňová Facebookový status Moniky Flašíkovej-Beňovej, ktorým reagovala na obvinenia predsedu hnutia NOVA Daniela Lipšica. Foto: facebook.com/monikaflasikovabenova


Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety