Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kaliňák: Kvóty sú nezmyselné, je to prázdne gesto

Autor: SITA, 12. septembra 2015 16:45
Robert Kaliňak v sobotňajšej relácii Sobotné dialógy povedal, že prijatie povinných kvót nezaručí, že nezomrú ďalší utečenci.
Na Slovensku sú svetoví lídri, prišli na V4 a GLOBSEC Minister vnútra SR Robert Kaliňák. Foto: archívne, SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) – V minulosti sme boli schopní zvládnuť väčšiu utečeneckú krízu, ale odvtedy sa Európa posunula niekde inde.

VŠETKO O UTEČENCOCH
Mali sme najlepšie zabezpečenú hranicu

V diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska - RTVS to v sobotu vyhlásil minister vnútra SR Robert Kaliňák.

"Odvtedy bolo Slovensko veľakrát skúšané, opatrenia sme museli robiť aj na úkor zvyšovania životnej úrovne našich občanov. Veľmi komplikovaným, veľmi ťažkým spôsobom sme budovali ochranu našej vonkajšej hranice s Ukrajinou podľa pravidiel stanovených Európskou úniou. Veľmi veľa peňazí sme do toho investovali, boli sme úspešní, zlikvidovali sme nelegálnu migráciu za posledné roky," pokračuje minister s tým, že viackrát to pozitívne hodnotili aj naši susedia, najmä Rakúšania, ku ktorým táto nelegálna vlna vždy smerovala. "Boli to výsledky, za ktoré sme boli hodnotení ako krajina, ktorá má najlepšie zabezpečenú svoju hranicu," spomenul.

Odporúčame:

Bratislavou pochodujú Slováci, protestujú proti islamizácii

Slovenský politik sa postará o rodinu utečencov

Presný dátum príchodu migrantov do Gabčíkova sa stále nevie

Štáty EÚ vrátane Slovenska si majú deliť 160-tisíc utečencov

Utečenci rozhádali EÚ, Slovensku môžu hroziť vysoké pokutyAko ďalej Kaliňák v relácii uviedol, kvóty sú podľa neho falošným gestom. "Najväčšiu odpoveď na kvóty, že sú nezmyselné, dalo nedávno Maďarsko," podotkol a pripomenul, že tam bolo štyritisíc migrantov, ktorí, ak sú nelegálni migranti a nepožiadajú o azyl v Maďarsku, podľa práva Európskej únie musia byť zadržaní v útvaroch policajného zaistenia.


Kvóty nezaručujú, že nikto iný nezomrie, povedal Kaliňák

Také sú pravidlá, lebo sú to nelegálni migranti a nepožiadali o azyl. Rozhodli sa, že sa vzbúria a urobili si turistickú trasu smerom do Nemecka. Každý bol povinný rešpektovať zákony Maďarska, ale nerešpektoval to. Kaliňák tvrdí, že migranti ukázali, že ich nezaujíma, čo si Európa myslí o kvótach a o prerozdelení do jednotlivých štátov. Oni chcú ísť do Nemecka.

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Najpodstatnejšia vec na tom, prečo sú kvóty nezmysel je podľa neho to, že ak zavedú kvóty, nikto nedá garanciu, že už nikto nezomrie, už žiadny chlapec nebude na pláži mŕtvy, nič také nebude týmito kvótami zabránené. A v tom je vlastne celý problém týchto kvót, povedal minister vnútra.

Predseda strany MOST-HÍD Béla Bugár v sobotňajších Sobotných dialógoch povedal, že utečencom treba pomôcť, ale ak nám niekto núti kvóty, je to zlé. "Urobiť sme mohli to, že necelých 750 ľudí zoberieme na Slovensko. Azylový systém funguje tak, že niektorí z nich môžu dostať azyl a niektorí nie. Zároveň vieme aj to, že väčšina z nich tu nechce ostať," pripomenul Bugár.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety