Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vláda by mala preukázať solidaritu, tvrdí veľvyslanectvo USA

Autor: SITA, 27. septembra 2015 08:12
Veľvyslanectvo USA na Slovensku žiada predstaviteľov vlády, aby zapojili do riešenia tých členov spoločnosti, ktorí na humanitárnu výzvu spojenú s utečeneckou krízou reagujú so súcitom a veľkorysosťou.

Utečenci Veľvyslanectvo USA očakáva konkrétne plány vlády. Foto: Archívne, SITA/AP
BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Pri diskusiách Európanov o tom, ako najlepšie reagovať na krízu, by sa mali politici vyvarovať rétoriky, ktorá vyvoláva obavy a nedorozumenia a posilňuje extrémistov, ktorí sa snažia využiť krízu pre svoje vlastné ciele. Uvádza sa to vo vyhlásení veľvyslanectva Spojených štátov amerických na Slovensku k migračnej kríze.

VŠETKO O UTEČENCOCHAko sa ďalej píše vo vyhlásení, ambasáda preto žiada predstaviteľov vlády, aby zapojili do riešenia tých členov spoločnosti, ktorí na túto humanitárnu výzvu reagujú so súcitom a veľkorysosťou. "Očakávame konkrétne plány vlády, ktoré preukážu solidaritu s úsilím obyvateľov Slovenska, podieľajúcich sa na zaistení humanitárnych potrieb," dodalo veľvyslanectvo.


Udržanie jednoty je dôležité

Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení, Spojené štáty vítajú úsilie Európskej únie nájsť komplexné a koordinované riešenie migračnej krízy, ktoré zaručí ochranu životov a dodržiavanie ľudských práv a zodpovedajúcich postupov pri preverovaní a registrácii. Udržanie jednoty pri riešení tohto problému je rozhodujúce, pretože iba zjednotená Európa má silu zabezpečiť mier a stabilitu v regióne aj mimo neho.

Veľvyslanectvo USA tiež dodalo, že USA by v budúcom roku mali prijať 85-tisíc utečencov z celého sveta, vrátane 10-tisíc Sýrčanov. "Vážime si všetkých ľudí, ktorí sú solidárni s utečencami a Európou," uzavreli.

Odporúčame:

Kvóty vzbĺkli vášne, Fico je podľa opozície bohapustý klamár

Fico čelí pre konflikt s EÚ opozícii, hovorí o farizejstve

V Gabčíkove je už vyše sto utečencov, pribudlo aj policajtov

Klaus chce o kvótach referendum, Sobotku slovne napadli

Premiér Fico je ochotný pomôcť Výzve k ľudskosti
Vyhlásenie veľvyslanectva USA potvrdzuje vážnosť krízy

Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
Neštandardné vyhlásenie Veľvyslanectva USA potvrdzuje vážnosť súčasnej situácie, na ktorú neustále vo svojich stanoviskách poukazuje aj slovenský rezort zahraničia. Uvádza sa tak v reakcii ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí na stanovisko americkej ambasády, v ktorej žiadajú predstaviteľov vlády, aby sa zapojili do riešenia tých členov spoločnosti, ktorí na túto humanitárnu výzvu reagujú so súcitom a veľkorysosťou.

"Očakávame konkrétne plány vlády, ktoré preukážu solidaritu s úsilím obyvateľov Slovenska, podieľajúcich sa na zaistení humanitárnych potrieb," dodalo veľvyslanectvo. Reakciu ministerstva zahraničných vecí poskytol agentúre SITA hovorca rezortu Peter Stano.

"Dodávame však, že pri riešení migračnej krízy je pre dlhodobé uplatňovanie solidarity potrebné dodržiavať pravidlá ochrany štátu a vlastnej bezpečnosti, pričom tými základnými sú ochrana vonkajších hraníc a dodržiavanie azylových procedúr, v čom sa iste zhodujeme s našimi americkými partnermi počas rokovaní v USA," uviedol ďalej Stano v reakcii.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety