Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Kunovskú priehradu vypúšťajú, ryby museli preč

Autor: SITA, 26. septembra 2015 18:53
Na prevoz rýb používajú rybári vozidlá s neustále okysličovanými nádržami. Ryby mali aj rozpredať, napokon sa rozhodli pre ich premiestnenie.
Kunovskú priehradu vypúšťajú, rybári robili výlov Členovia miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) počas výlovu rýb z dôvodu vypúšťania Kunovskej priehrady. Kunov, okr. Senica, 26. september 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský
SENICA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Na veľkom výlove rýb z vypúšťanej Kunovskej priehrady sa v sobotu za neustáleho dažďa podieľala asi stovka rybárov, vrátane študentov odboru rybárstvo zo Strednej odbornej školy v Ivanke pri Dunaji.

Obrazom: Kunovskú priehradu vypúšťajú, rybári robili výlov


Metráky šťúk, zubáčov, kaprov a ďalších druhov rýb po výlove triedili, vážili a prevážali do vodných nádrží v Brestovci, Koválove či Jablonici. Ich výlov a premiestňovanie bude pokračovať aj v nedeľu. Na prevoz používajú rybári vozidlá s neustále okysličovanými nádržami.

Rybári podľa Krzysztofa Siwieca zo Slovenskeho rybárskeho zväzu v Senici mali ryby aj rozpredať, napokon sa rozhodli pre ich premiestnenie.

Kunovskú priehradu vypúšťajú, rybári robili výlov Vypúšťanie Kunovskej priehrady, po ktorej bude nasledovať komplexná prehliadka technologickej časti vodnej stavby a opravy betónových častí. V priebehu budúceho roka budú vodohospodári odstraňovať nánosy z dna priehrady. Kunov, okr. Senica, 26. september 2015. Foto: SITA/Martin MedňanskýNapúšťať začnú najskôr v roku 2017

Kunovskú priehradu začali vypúšťať koncom augusta, vypúšťanie má trvať dva mesiace. Potom bude nasledovať komplexná prehliadka technologickej časti vodnej stavby a opravy betónových častí. V priebehu budúceho roka budú vodohospodári odstraňovať nánosy z dna priehrady.

Najskorší predpokladaný termín napúšťania priehrady je rok 2017. Termín bude závisieť od rozsahu prác, počasia a finančných možností podniku. Potom sa rybári budú usilovať priehradu opäť zarybniť.

Kým sa však spamätá z takého zásahu, ako je jej vypustenie, môže to podľa predsedu senických rybárov Branislava Heseka trvať aj desať rokov.

Kunovskú priehradu vypúšťajú, rybári robili výlov Členovia miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) počas výlovu rýb z dôvodu vypúšťania Kunovskej priehrady. Kunov, okr. Senica, 26. september 2015. Foto: SITA/Martin MedňanskýVodná nádrž slúži aj na rekreáciu

Vodnú nádrž Kunov vybudovali ako akumulačnú nádrž priemyselnej vody pre štátny podnik Slovenský hodváb v Senici v roku 1965. V súčasnosti sa využíva na dodávku závlahovej vody pre poľnohospodárstvo, zachytenie povodňových prietokov, chov rýb a je aj obľúbenou prímestskou rekreačnou lokalitou.

Oblasť je vybavená športoviskami a občerstvovacími prevádzkami, s mestom Senica je spojená cyklochodníkom. Celková plocha nádrže je 65 hektárov, hĺbka vody sa pohybuje od dvoch do 8,5 metra.

Kunovskú priehradu vypúšťajú, rybári robili výlov Členovia miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) počas výlovu rýb z dôvodu vypúšťania Kunovskej priehrady. Kunov, okr. Senica, 26. september 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy