Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Proti NATO budeme bojovať aj naďalej, vyzýva Čarnogurský

Autor: SITA, 29. septembra 2015 11:38
Konečným cieľom 'vlasteneckých a mierových aktivistov', medzi ktorých patrí aj expremiér Ján Čarnogurský či Komunistická strana Slovenska, je vystúpenie Slovenska zo Severoatlantickej aliancie.

Ján Čarnogurský Ján Čarnogurský nepovažuje Rusko za nepriateľa Slovenska. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Aj keď majú občianske združenia a zoskupenia rozličné názory na mnohé otázky, zhodujú sa, že "vojenské základne, vojenské konvoje NATO alebo jednoducho USA obmedzujú suverenitu Slovenska". Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré v utorok na tlačovej besede predstavili "vlasteneckí a mieroví aktivisti". Medzi nimi boli napríklad aj expremiér Ján Čarnogurský či zástupcovia Komunistickej strany Slovenska.

Podľa týchto aktivistov Slovensko do konfliktu na východe Ukrajiny a proti Rusku zaťahujú USA. Ako vyhlásil Ján Čarnogurský, nie sú to konflikty Slovenska a "Rusko nepovažujeme za nepriateľa Slovenska". Spojené štáty americké nazval expremiér "hlavným vojnotvorcom".

Odporúčame:

Putin a Obama majú za sebou chladnú debatu, riešili aj Sýriu

Putin obvinil USA, že podporovali zosadenie Janukovyča

USA pôjdu do boja spolu s Ruskom či Iránom, Putin chce Asada
ISIS je podporovaný Amerikou

Preto organizujú protestné zhromaždenia na námestiach po Slovensku. Na tých sa okrem KSS podieľa aj približne desať iných občianskych združení či politických strán ako napríklad Charta 2015, Slovensko-ruská spoločnosť či Slovenské hnutie obrody.

Ako vyhlásil podpredseda KSS Jalal Suleiman, činnosti, ktoré v poslednom čase vyvíja slovenské ministerstvo obrany, považujú za neakceptovateľné. Takisto si myslí, že za utečeneckou krízou, ktorej Európa čelí, stojí USA svojou politikou na Blízkom východe. "Nikto nepochybuje o tom, že ISIS je silne podporovaný USA," vyhlásil Suleiman.


Spolupráca Čarnogurského je prejavom politickej veľkosti

Konečným cieľom týchto aktivistov, občianskych združení a politických strán je vystúpenie Slovenska zo Severoatlantickej aliancie. Podľa Čarnogurského na vystúpenie nie je potrebný súhlas ostatných členských krajín, Slovensko by jednoducho túto medzinárodnú zmluvu vypovedalo.

Ako Čarnogurský zdôraznil, svoje názory na komunistický režim si ponecháva aj keď teraz sedí za jedným stolom s predstaviteľmi KSS. Dôležité podľa neho je, že sa zhodujú v otázke boja proti NATO. "Nemáme problém s Čarnogurským spolupracovať na tejto téme," vyhlásil za KSS ich predseda Jozef Hrdlička. To, že Čarnogurský s nimi spolupracuje "je prejavom politickej veľkosti", dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy