Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Utečenci v Gabčíkove sú na Slovensku nelegálne, tvrdí SaS

Autor: SITA, 29. septembra 2015 13:44
Podľa ústavy štátne orgány môžu konať len spôsobom a v rozsahu, ktorý im dovoľujú zákony SR. Liberáli si myslia, že existuje dôvodné podozrenie, podľa ktorého vláda Roberta Fica prekročila svoje právomoci.

Prví utečenci dorazili do Gabčíkova Príchod prvých utečencov z rakúskeho Salzburgu do azylového domu v Gabčíkove. Žiadatelia o rakúsky azyl budú na Slovensku dočasne, po skončení procesu sa vrátia späť do Rakúska. Gabčíkovo, 17. september 2015. Foto: Archívne, SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita upozorňuje, že vláda doteraz nedala jasnú odpoveď, na akom právnom základe prichádzajú noví migranti do Gabčíkova. Ako sa píše vo vyhlásení, ktoré médiám poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková, SaS v parlamente predložila relevantné právne argumenty, podľa ktorých dohoda medzi Slovenskom a Rakúskom nemá oporu v slovenských zákonoch.

VŠETKO O UTEČENCOCH"Podľa ústavy štátne orgány môžu konať len spôsobom a v rozsahu, ktorý im dovoľujú zákony SR," píše sa v stanovisku. Ako predseda strany SaS Richard Sulík a podpredsedovia Jana Kiššová, Ľubomír Galko a Jozef Mihál dodávajú, že existuje dôvodné podozrenie, že vláda Roberta Fica prekročila svoje právomoci. Utečenci, ktorých azylové konanie prebieha v Rakúsku, sa tak na území Slovenska nachádzajú podľa liberálov protizákonne.

Obrazom: Prví utečenci dorazili do Gabčíkova


Anketa
Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?
Určite áno, musíme byť solidárni
Váham, pretože sa bojím, aby len nezneužívali pomoc
Nie, mali by sa vrátiť odkiaľ prišli, problémov u nás je aj bez nich vyše hlavy
Nezaujímam sa o tento problém
Ďalšie ankety
"SaS považuje za správne, aby Slovensko napadlo rozhodnutie ministrov vnútra EÚ o povinných kvótach na súde už len z toho dôvodu, aby sa pre budúcnosť vyriešili kompetenčné spory medzi členskými štátmi EÚ. Ale zároveň musíme trvať na tom, že vláda SR sa musí riadiť slovenskými zákonmi a ústavou," dodávajú.

Slovenská vláda poskytla rakúskej strane ubytovacie kapacity pre žiadateľov o rakúsky azyl v Gabčíkove. Slovensko im poskytuje okrem ubytovania aj stravu, všetko ostatné má v rukách rakúska strana. Podľa memoranda, ktoré podpísali ministri vnútra, je Slovensko ochotné takto dočasne prijať 500 žiadateľov o rakúsky azyl. Keď sa azylový proces žiadateľov skončí, zo Slovenska odídu. Takto je Slovensko v Gabčíkove ochotné prijímať utečencov na dva roky.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy