Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Za päť rokov vyhorelo už šesť hotelov, zomreli dvaja ľudia

Autor: SITA, 6. októbra 2015 17:33
Rozsiahly požiar vypukol aj v utorok okolo pol štvrtej ráno v hoteli Junior Jasná v Demänovskej doline v okrese Liptovský Mikuláš.
Požiar hotela v Demänovskej Doline Požiar vypukol o pol štvrtej ráno. Vyžiadal si jeden ľudský život. Foto: SITA/Dorota Smetanová

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) - Hasiči evidujú za posledných päť rokov šesť veľkých požiarov hotelov. Agentúru SITA informovala vedúca komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Silvia Jančovičová. V okrese Liptovský Mikuláš horel 28. februára 2010 hotel Liptov, pri požiari zomrelo 15-ročné dievča, sedem ľudí sa zranilo. Škoda na hoteli bola 49 800 eur. V tom istom roku 22. októbra horel hotel Remata v okrese Prievidza. Škoda sa vyšplhala na 700-tisíc eur.


Obrazom: Požiar hotela v Demänovskej Doline


V roku 2012 evidujú hasiči tri požiare. Prvý vypukol 12. februára v Kolibe Biely Potok v okrese Spišská Nová Ves, vznikla pri ňom škoda 300-tisíc eur. Ďalší objekt Jánošíkov Dvor v okrese Dolný Kubín horel 18. marca, pri požiari vznikla škoda 291-tisíc eur a decembra začalo horieť v hoteli Šariš v okrese Bardejov, škoda sa v tomto prípade vyšplhala na 400-tisíc eur. Posledný veľký požiar bol 16. februára 2014 v Penzióne Pribiskô v okrese Tvrdošín. Škoda bola 300-tisíc eur.

Rozsiahly požiar vypukol v utorok okolo pol štvrtej ráno v hoteli Junior Jasná v Demänovskej doline v okrese Liptovský Mikuláš. Na mieste zasahuje viac ako 60 hasičov s viac ako 20 kusmi hasičskej techniky. Hasenie požiaru sťažujú skryté ohniská, ktoré musia hasiči vyhľadávať a postupne hasiť, rovnako aj vysoká teplota sálajúca z konštrukcií, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Miroslava Ondrichová.


Odporúčame:

Hotel v Jasnej pred a po požiari: Pozrite si dielo skazy

Obrazom: V Jasnej zhorel hotel, o život prišiel jeden človekO život pri požiari hotela prišiel jeden z ubytovaných hostí, 64-ročný muž zo Žilinského okresu. Z objektu evakuovali viac ako 130 osôb, pričom dve osoby pomocou výškovej techniky. Podľa hovorcu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela na mieste zasahovali štyri posádky záchrannej zdravotnej služby, pričom šesť osôb nadýchaných plynmi horenia transportovali záchranári do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Všetky ubytované osoby z hotela sú umiestnené v susednom hoteli, kde budú môcť aj prenocovať. Pre požiar prišli o všetky svoje veci, vrátane dokladov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety