Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Školáci si užijú rok na prestížnych školách v USA a Británii

Autor: SITA, 23. mája 2012 20:08, aktualizované: 23. mája 2012 20:08
Odovzdávanie certifikátov najlepším stredoškolským študentom, ktorí na základe konkurzu získali štipendium na študijný pobyt v USA alebo vo Veľkej Británii v školskom roku 2012/2013.Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) - Certifikáty dvanástim stredoškolským študentom, ktorí na základe konkurzu získali štipendium na študijný pobyt v USA alebo vo Veľkej Británii v školskom roku 2012/2013, v stredu slávnostne odovzdali v Open Gallery v Bratislave.

Certifikáty, potvrdzujúce ročné štipendiá na štúdium na prestížnych súkromných stredných školách v Spojených štátoch amerických (USA) a vo Veľkej Británii, si študenti prevzali od zástupcov veľvyslanectiev USA a Veľkej Británie a zástupcu Nadácie otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF).

V dvanástke študentov sú: štyria študenti Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch - Andrej Capko, David Nemček, Martina Beďatšová a Kristína Durčáková a tiež dvaja študenti z Evanjelického lýcea v Bratislave - Kristína Mojžišová a Matúš Petrovský.

Obrazom: Slováci získali štipendiá na prestížne školy


Šancu zlepšiť sa nielen v anglickom jazyku, ale osamostatniť sa a získať lepšiu štartovaciu pozíciu do ďalšieho štúdia aj práce získali štipendiom aj Denisa Chanáthová z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch, Magdaléna Šujanská z Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave, Petra Petrášová z Gymnázia Františka Švantnera v Novej Bani, Gregor Petrikovič z Gymnázia Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici, Lucia Pirožeková z Evanjelického gymnázia J. A. Komenského v Košiciach a Martin Veselý z Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom.


Ďalší konkurz spustia na jeseň

Výberové konanie v rámci programu stredoškolských štipendií (Secondary School Scholarship) Nadácie otvorenej
Ilustračné foto SITA
spoločnosti - Open Society Foundation sa uskutočnilo už 19. rok a prihlásilo sa doň 111 stredoškolákov - študentov druhého ročníka gymnázií a lýceí z celého Slovenska.

Ako pre agentúru SITA povedala koordinátorka programu z NOS - OSF Katarína Križková, v poradí 20. ročník konkurzu na štipendiá spustia na jeseň a informovať o ňom budú všetky gymnáziá aj lýceá.

Program sa podľa Križkovej darí udržiavať vďaka dobrým skúsenostiam amerických a britských partnerov, sponzorov a tiež ochote rodičov čiastočne kryť náklady na celý 10-mesačný študijný pobyt. Náklady rodičov dosiahli tento rok približne 3800 eur pre študentov v USA a približne 2600 eur pre Veľkú Britániu.


Za vzdelaním už vycestovalo viac ako 250 študentov

Partnerské organizácie v USA a Veľkej Británii organizačne zabezpečujú program v danej krajine a poskytujú študentom celoročnú starostlivosť.
Odovzdávanie certifikátov najlepším stredoškolským študentom, ktorí na základe konkurzu získali štipendium na študijný pobyt v USA alebo vo Veľkej Británii v školskom roku 2012/2013. Bratislava, 23. máj 2012.Foto: SITA/Marián Peiger
Súkromné školy v USA a Veľkej Británii umožňujú štúdium našich stredoškolákov odpustením ročného školného vo výške 30-tisíc až 46-tisíc USD. Od roku 1993 v rámci tohto programu vycestovalo už vyše 250 študentov.

Študenti tento rok získali tiež medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC a množstvo informačných materiálov o krajine, kam cestujú, ale aj cestovateľskú publikáciu o Slovensku. NOS - OSF administratívne zabezpečuje celý program na Slovensku.

Partnerskými organizáciami nadácie sú - American Secondary School for International Students and Teachers (ASSIST), USA a Headmasters’ and Headmistresses’ Conference (HMC) Projects for Central and Eastern Europe, Veľká Británia.

Podrobnosti sú dostupné TU, v časti venovanej grantom a štipendiám.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy