Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Výšku štipendia pre študentov vyráta internetová kalkulačka

Autor: SITA, 2. augusta 2011 15:28, aktualizované: 2. augusta 2011 15:28
Ilustračné foto: SITA
BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - V akom prípade a na akú výšku finančnej podpory majú nárok vysokoškolskí študenti, sa možno dozvedieť z novej internetovej stránky Študentské financie.

Vyráta to internetová kalkulačka na www.studentskefinancie.sk. "Peniaze nie sú všetko, ale týkajú sa každého z nás. Preto je dobré, aby sme sa naučili, ako ich získať a ako s nimi najlepšie narábať," uvádza autor webu Patrik Lučan na stránke. Vysokoškoláci sa zo stránky dozvedia, že môžu získať štipendium až 2 600 eur ročne. Ak majú záujem o pôžičku, štátne pôžičky im na rozdiel od bánk ušetria tisíce eur.

Stránka www.studentskefinancie.sk informuje o podmienkach, na základe ktorých môžu študenti získať štipendium. Odporúča, aby sa nevzdávali, ak im štipendium nepriznajú na prvý raz a priebežne si overovali, či sa situácia nezmenila.

Minimálna výška sociálneho štipendia v akademickom roku 2011/2012 je 15 eur. Ak študent dochádza do školy menej ako 29 km, má nárok na štipendium maximálne 220 eur. V prípade, že jeho škola je vzdialená od trvalého bydliska 30 a viac kilometrov, môže získať štipendium až 265 eur. Sociálne štipendium sa vypláca v mesačných čiastkach priamo na účet študenta.

Okrem informácií o sociálnych štipendiách sa môžu vysokoškoláci dozvedieť na stránke www.studentskefinancie.sk aj o podmienkach študentských pôžičiek. V roku 1997 bol zákonom zriadený Študentský pôžičkový fond, ktorý dnes študentom poskytuje pôžičky s takmer nulovými úrokmi a dlhou dobou splácania. Navyše splácať sa začína až po ukončení štúdia, respektíve straty štatútu študenta. Stránka obsahuje aj informácie o možnostiach podania žiadosti či splácania pôžičky.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety