Španiel David Ferrer obhájil titulu na turnaji v Acapulcu

David Ferrer
David Ferrer Foto: SITA/AP

ACAPULCO 3. marca (WEBNOVINY) – Španiel David Ferrer potvrdil pozíciu nasadenej jednotky a obhájil víťazstvo na tenisovom turnaji ATP v mexickom Acapulcu.

Svetová šestka zdolala v sobotňajšom finále krajana Fernanda Verdasca hladko 6:1, 6:2.

Počas 69 minút na antukovom kurte zobral Ferrer svojmu súperovi dvakrát v každom sete podanie.

Dvadsaťdeväťročný Španiel sa tešil z druhého turnajového triumfu v rade, pred týždňom uspel aj v Buenos Aires. V tejto sezóne sa presadil aj na turnaji v Aucklande. V roku 2012 prehral v devätnástich zápasoch iba raz, keď nestačil vo štvrťfinále Australian Open na Srba Novaka Djokoviča.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Abierto Mexicano Telcel v mexickom Acapulcu (dotácia 1,55 milióna USD, antuka vonku):

Dvojhra – finále:

David Ferrer (Šp.-1) – Fernando Verdasco (Šp.-8) 6:1, 6:2

Štvorhra – finále:

David Marrero, Fernando Verdasco (Šp.) – Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.) 6:3, 6:4