Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

ŠKODA rástla v januári o viac ako 23 percent

Autor: WBN/PR, 9. februára 2016 15:36
BRATISLAVA 9. februára (WBN/PR) - ŠKODA na Slovensku pokračuje v impozantnom rastovom trende aj v prvom mesiaci nového roka. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zaznamenala značka nárast registrácií v kategórii M1 až o 23,03 %. 1 170 registrovaných osobných automobilov znamená trhový podiel 21,38 % a pozíciu top značky na trhu. Titul najžiadanejšieho modelu na Slovensku získala v januári ŠKODA Octavia.

Slovenský trh s novými osobnými automobilmi narástol v januári v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka o 19,71 %. Značka ŠKODA v rovnakom období zaknihovala o viac ako 3 percentuálne body rýchlejší rast ako celkový trh. "Dynamický rast celkového trhu o takmer 20 percent je pozitívnym impulzom do ďalších mesiacov. Nás teší, že stále rastieme rýchlejšie ako celkový trh a navyše posilňujeme aj náš trhový podiel. To je dôkaz, že zákazníci oceňujú našu snahu o napĺňanie ich individualizovaných potrieb. Či už ponukou moderného portfólia automobilov, vysokou kvalitou služieb alebo novou dimenziou spotrebiteľského zážitku v modernizovanej obchodnej sieti," hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

V prvom mesiaci roka 2016 zaznamenala ŠKODA 1 170 registrácií nových automobilov v kategórii M1. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje nárast o 23,03 % (január 2015: 951 kusov). Trhový podiel značky v januári narástol na úroveň 21,38 %, čo potvrdzuje dlhodobo suverénnu pozíciu najžiadanejšej značky na slovenskom automobilovom trhu.

Najobľúbenejším modelom Slovákov bola v januári ŠKODA Octavia s počtom 436 predaných automobilov (liftback 148 kusov + kombi 288 kusov). Druhé miesto zaknihovala ŠKODA Fabia tretej generácie s počtom 342 registrovaných automobilov (hatchback 145 kusov + kombi 197 kusov). Prvú trojku uzatvára ŠKODA Rapid s počtom 206 predaných automobilov (liftback 96 kusov + Spaceback 110 kusov).

"Fanúšikovia značky ŠKODA sa majú na čo tešiť. Naša modelová ofenzíva bude pokračovať aj v tomto roku. Aktuálne prinášame slovenským zákazníkom mimoriadne zaujímavé akčné modely v edícii JOY, ktoré ponúkajú bohatú výbavu za skvelú cenu. V tomto roku plánujeme významné posilnenie našich pozícií v kategórii SUV. Už na autosalóne v Ženeve predstavíme dizajnovú štúdiu VisionS, ktorá naznačí naše ambície v tomto segmente," dodáva Ing. Karel Sklenář.Predaje na Slovensku:

Január 2016
Model - Počet predaných ks

Citigo - 5
Fabia 3 - 145
Fabia 3 Combi - 197
Octavia 3 - 148
Octavia 3 Combi - 288
Superb 3 - 53
Superb 3 Combi - 52
Yeti - 76
Rapid - 96
Rapid Spaceback - 110
Spolu (M1) 1 - 170Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety