Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Diplomats Pressburg porazili UHT Dukes Graz

Autor: WBN/PR, 10. februára 2016 09:35
Foto: Marian Trizuliak Photography
BRATISLAVA 10. februára (WBN/PR) - Tri domáce zápasy, tri prehry. Túto nelichotivú bilanciu sa diplomatom konečne podarilo upraviť v zápase proti hosťom zo susedného Rakúska, tímu UHT Dukes Graz. Neboli by to však diplomati, keby zápas trochu neokorenili a nedržali diváka v napätí až do úplného konca tak, ako to bolo aj v tomto prípade.

Diplomats Pressburg – UHT Dukes Graz 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:3, 2:0)


Góly a asistencie: 11. Šoltís (Rutkovský, Mucha), 42. Hegely, 55. Rutkovský (Mikšík, Šoltís), víťazný gól v samost. nájazdoch Hegely – 27. Erlacher (Innerkofler), 30. Dreymann (Mörtl), 39. Köberl (Florian)

Vylúčení: 6:6 na dve minúty, presilové hry 0:2, k tomu navyše Rutkovský (Diplomats) 10min za narazenie hlavy alebo krku, oslabenia 0:0, strely na bránu: 22:37

Rozhodovali: Goga – Cegáň, Kacej

Diplomats Pressburg: Turák –Studený, Mučka, Just, Vizváry, Brincko, Rutkovský – Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Kraus, Winkler, Šoltís, Kovaľ, Lokaj, Ernst;

UHT Dukes Graz: Zeugswetter – Lehmann, Pfingster, Ritzmaler, Panger - Riedmann, Schuller, Korbel, Meixner, Florian, Seidl, Weihs, Innerkofler, Dreymann, Mortl, Erlacher;

Prvé minúty zápasu priniesli pomerne pokojný hokej, v ktorom oba tímy akoby skúšali pripravenosť svojho súpera. Vzájomné oťukávanie prinieslo prvé vylúčenie už v druhej minúte, kedy si šiel sadnúť domáci Šoltís. Hostia presilovku nevyužili a hralo sa ďalej. Šoltísovi sa podarilo svoje pochybenie odčiniť začiatkom 12. minúty kedy počas presilovej hry prekonal hosťujúceho bránkara Zeugswettera. V 15. minúte si šiel znovu oddýchnuť na lavičku, no skóre sa už nezmenilo a tretina sa dohrala bez ďalších gólov.

V druhej tretine spočiatku nič nenaznačovalo vývoju, ktorý takmer položil diplomatov na lopatky. Opatrnú hru z oboch strán po prvých minútach zobrali do svojich rúk Rakúšania a vďaka chybám domácich hráčov vo vlastnom obrannom pásme sa im podarilo v priebehu troch minút zvrátiť skóre vo svojch prospech. Prvý gól za chrbát Turáka pretlačil Erlacher, nasledovaný o dve minúty Dreymannom. Tento zvrat zo strany tabuľkovo slabšieho súpera diplomatov zaskočil a na ľade vyzerali mierne stratení. Nedarilo sa im nielen pri zakončeniach, no ani v obrane. Toto nešťastie zavŕšil Köberl nepresnou strelou, ktorá trafila do nohy domáceho Mučku tak presne, že sa odrazila priamo do prázdnej brány. Sklamaní diplomati tak šli do šatne s dvojgólovou stratou a hostia, naopak, plní nádejí.

Do tretej tretiny diplomati nastúpili v početnej prevahe o dvoch hráčov a napokon sa im túto presilovku podarilo využiť v 42. minúte, kedy tesne pred návratom Innerkoflera na ľad krásne zakončil Hegely. V nasledujúcich minútach bola badateľná veľká zmena v štýle hry, ktorú diplomati predvádzali. Aktívny a dynamický hokej sa úplne vymykal štandardu, ktorý nastolili počas predchádzajúcich tretín. Tlak na súpera takmer nepoľavoval a obrana sa tiež zlepšila. Vyrovnanie prišlo 5 minút pred koncom riadneho hracieho času z hokejky Rutkovského. Napriek snahe sa diplomatom nepodarilo vsietiť víťazný gól, zápas teda pokračoval samostatnými nájazdmi. Tie napokon, ako posledný z prvej zostavy, rozhodol Hegely strelou pomedzi betóny Zeugswettera.

Text: Michal Goga


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety