'Biely balet' si po mestskom derby udržal náskok štyri body

Real Madrid

MADRID 12. apríla (WEBNOVINY) – Najväčší podiel na víťazstve Realu Madrid 4:1 v stredajšom mestskom derby nad Atléticom v rámci 33. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže mal hviezdny portugalský kírdelník hostí Cristiano Ronaldo.

Dvadsaťsedemročný rodák z Funchalu sa prezentoval hetrikom, celkovo dal v Primera División 2011/2012 už úctyhodných 40 gólov a dostal sa na čelo poradia kanonierov o jeden presný zásah pred Lionela Messiho z FC Barcelona.

„Biely balet“ si navyše udržal náskok pre odvekým rivalom z Nou Campu na štyri body a šesť kôl pred koncom súťaže je na najlepšej ceste prerušiť kraľovanie „blaugranas“ v La Liga. Barcelončania totiž získali ostatné tri ligové primáty a žnú úspechy aj na kontinentálnej i svetovej úrovni.

Bývalý hráč Manchestru United a Sportingu Lisabon C. Ronaldo otvoril skóre v 25. min, po polčasovej prestávke vyrovnal na priebežných 1:1 domáci kanonier Falcao, no hviezdny Portugalčan C. Ronaldo pridal ďalšie dva góly a skóre uzavrel dve minúty pred koncom riadneho hracieho času José Callejón.

„Priznávam, boli sme pod tlakom, keďže sme si uvedomovali, že ‚Barca‘ deň predtým vyhrala s Getafe. Napokon nás však tento fakt posilnil, ja som šťastný, že sme zvládli mestské derby a teraz sa musíme sústrediť na zvyšok sezóny. Chceli by sme zvíťaziť v zostávajúcich ligových zápasoch a získať titul,“ priznal už dávnejšie proklamované ambície Cristiano Ronaldo.

Atletico Madrid 1-4 Real Madrid – All Goals by goalsarena2012-3

K výkonu Realu v mestskom derby sa na pozápasovej tlačovej konferencii vrátil aj Aitor Karanka, asistent hlavného trénera Josého Mourinha. „Cristiano odohral opäť jeden fantastický duel, ale veľký charakter ukázalo celé mužstvo, ktoré hralo veľmi dobre. Najmä potom, čo domáci vyrovnali na 1:1 a hnalo ich vpred publikum,“ nechal sa počuť Karanka.

Atlético Madrid čaká na svoje víťazstvo nad týmto mestským rivalom už od roku 1999. Na Pyrenejskom polostrove púta veľkú pozornosť najmä blížiace sa El Clásico, a teda meranie síl medzi Realom Madrid a FC Barcelona. To sa uskutoční 21. apríla v rámci 35. kola Primera División 2011/2012 na katalánskom Nou Campe. Práve tento súboj veľa napovie o tom, kto získa španielsky ligový primát.

V prípade víťazstva „bieleho baletu“ to bude s veľkou pravdepodobnosťou klub z metropoly, v prípade triumfu Kataláncov bude boj o titul ešte otvorený. V prípade zhodného počtu bodov dvoch alebo viacerých tímov na konci súťaže rozhodnú o konečnom poradí vzájomné zápasy týchto mužstiev.

Barcelona 4-0 Getafe – All Goals by goalsarena2012-3