Futbalisti Trenčína prehrali v predkole EL UEFA o dva góly

Trenčín - Astra Giurgiu 1:3
Zľava: Hráč Astra Giurgiu Tembo Fwayo a hráč AS Trenčín Róbert Mazáň počas prvého zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi AS Trenčín a Astra Giurgiu. Dubnica nad Váhom, 1. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

DUBNICA NAD VÁHOM 1. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti AS Trenčín prehrali 1:3 (0:1) vo štvrtkovom prvom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na štadióne v Dubnici nad Váhom s hráčmi rumunského tímu Astra Giurgiu.

Hostia viedli už 3:0 zásluhou gólov Constantina Budesca, Fwaya Temba a Kehindeho Fataia, hoci herne boli lepší Trenčania.

Skóre duelu uzavrel osem minút pred koncom riadneho hracieho času Jakub Holúbek. Odveta je na programe budúci štvrtok 8. augusta v Rumunsku.

Výsledok štvrtkového prvého zápasu 3. predkola Európskej ligy UEFA vo futbale:

AS Trenčín (SR) – Astra Giurgiu (Rum.) 1:3 (0:1)

Góly: 82. Holúbek – 8. Budescu, 49. Tembo, 51. Fatai, ŽK: 27. Baéz, 68. Bariš, 88. Rodríguez da Silva – 25. Cristescu, 61. Matel, ČK: 90.+ Bariš (Trenčín) za faul po druhej ŽK, rozhodovali: Dingert – Schiffner, Petersen (všetci Nem.), 4271 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Baéz (60. Bariš) – Mondek (79. Frimmel), William, Štefánik, Holúbek – Fanendo Adi (81. T. Malec)

Giurgiu: Lung – Matel, Gaman, Ben Youssef, Júnior Morais – Seto, Cristescu (87. Barboianu) – Tembo, Budescu, William Amorim (63. Enache) – Fatai (78. Ivanovski)

Obrazom: Trenčania prehrali o dva góly

Zľava: Hráč Astra Giurgiu Constantin Budescu a hráč AS Trenčín Aldo Baez počas prvého zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi AS Trenčín a Astra Giurgiu. Dubnica nad Váhom, 1. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

Sprava: Hráč Astra Giurgiu Syam Ben Youssef a hráč AS Trenčín Fanendo Adi počas prvého zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi AS Trenčín a Astra Giurgiu. Dubnica nad Váhom, 1. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Hráč Astra Giurgiu Amorim William a hráč AS Trenčín Peter Čögley počas prvého zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi AS Trenčín a Astra Giurgiu. Dubnica nad Váhom, 1. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Hráč Astra Giurgiu Alexandru Matel a hráč AS Trenčín Aldo Baez počas prvého zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi AS Trenčín a Astra Giurgiu. Dubnica nad Váhom, 1. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

I. polčas

Hneď úvodná šanca zápasu sa skončila gólom. Zlé vybehnutie Volešáka v 8. min potrestal kapitán hostí Budescu – 0:1.

Trenčania pohrozili rohovým kopom Štefánika. O vyrovnanie sa mohol postarať v 15. min R. Mazáň, ktorý si nabehol na pekný center Mondeka na zadnú žrď.

V 19. min sa dostal po rohu Štefánika k nožničkám Rodríguez da Silva, ale jeho akrobatický pokus smeroval vysoko nad.

Domáci stupňovali tlak a pokúšali sa dosiahnuť vyrovnávajúci gól. V 33. min zneškodnil tutovku Fanenda Adiho hosťujúci gólman.

O dve minúty sa zaskvel aj Volešák zlikvidujúc strelu Budesca z hranice pokutového územia.

II. polčas

Hostia mali raketový nástup do druhého polčasu – strelu Fataia vyrazil Volešák len pred seba, loptu neposlal do bezpečia R. Mazáň a pohotový Tembo zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 0:2.

Už o dve minúty sa skóre opäť menilo, keď sólový nájazd gólovo zakončil aktívny Fatai – 0:3.

Trenčania nezložili zbrane, výsledkom čoho bola prudká strela Rodrígueza da Silvu. Po takmer hodine hry nastrelil brvno Štefánik. Napriek trojgólovému manku sa domáci snažili o dosiahnutie gólu.

V 77. min črtajúce sa prečíslenie pokazila pomalá prihrávka Trenčanov. O dve minúty neuspel zoči-voči brankárovi hostí Štefánik. Domáci znížili v 82. min zásluhou Holúbeka – 1:3. Gól na kopačke mal v závere aj Čögley, ale skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

Ľuboš Nosický (tréner Trenčína): „Snažili sme sa svojím štýlom zdolať súpera, ale, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Chceli sme si udržať čisté konto, ale ani v tom sme neboli úspešní. Sme smutní z výsledku. Odmenou pre nás všetkých bolo vytlieskanie hráčov napriek dvojgólovej prehre. Za podporu patrí fanúšikom veľká vďaka. V odvete sa pokúsime uhrať čo najlepší výsledok.“

Mihai Teja (asistent trénera Astry Giurgiu): „Sme skutočne šťastní, že sme vyhrali na pôde kvalitného súpera. Výsledok ma potešil, ale v odvete musíme byť opatrní. Z oboch strán to bol kvalitný zápas. Mojim hráčom by som chcel pogratulovať k dobrému výsledku. Napriek tomu, odveta je stále otvorená.“