LeBron James
LeBron James (vpravo) vytvoril klubový rekord. Foto: SITA, AP

MIAMI 11. februára (WEBNOVINY) – LeBron James sa pod piate víťazstvo basketbalistov Miami v sérii podpísal minimálne 30 bodmi, čím zlepšil klubový rekord Heat.

Dvadsaťosemročný krídelník nastrieľal v nedeľňajšom stretnutí proti Los Angeles Lakers (107:97) 32 bodov a prekonal doterajšie maximum súčasného spoluhráča Dwyana Wada (4 zápasy s minimálne 30 bodmi za sebou, pozn.). „Veľkolepé veci vyzerajú v jeho prevedení tak jednoducho,“ nadchlo trénera Erika Spoelstru.

James sa zároveň pridal k Adrianovi Dantleymu (v roku 1979) a Mosesovi Malonovi (1982) ako k doteraz jediným hráčom histórie NBA, ktorí mali v piatich po sebe idúcich zápasoch úspešnosť streľby vyše 60 % a zároveň v nich dosiahli viac ako 30 bodov.

New York nezvládol záverečnú štvrtinu súboja s Los Angeles Clippers, prehral ju 18:31 a celý zápas 88:102. Piaty vyše 40-bodový zápas sezóny si odkrútil líder Knicks Carmelo Anthony, ale Knicks to nestačilo. Okrem neho dosiahol dvojciferný počet bodov iba Raymond Felton.

Hosťom znova zabrala lavička, ich najlepším strelcom bol Jamal Crawford (27 bodov), ku ktorému sa pridal neomylný Eric Bledsoe (streľba 6/6). „Na striedajúcich hráčov sa môžu spoľahnúť počas celej sezóny. Naša lavička je ‚len‘ celkom dobrá, a to bol hlavný rozdiel,“ komentoval tréner Newyorčanov Mike Woodson.

Zo súboja dvoch tímov s dobrou formou vyšiel víťazne domáci Boston, ktorý zdolal Denver 118:114 po trojnásobnom predĺžení. Celtics natiahli svoju víťaznú šnúru na sedem stretnutí a ukončili deväťzápasovú sériu Nuggets bez prehry. Kapitán domácich Paul Pierce dosiahol svoje ôsme kariérne triple-double v základnej časti NBA. Na palubovke strávil prepychových 54:11 min, počas ktorých nazbieral 27 bodov, 14 doskokov a 14 asistencií.

Sumáre nedeľňajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

New York – Los Angeles Clippers 88:102 (17:22, 27:30, 26:19, 18:31)

Najviac bodov: C. Anthony 42 (5 trojok), Felton 20, Stoudemire 9 – Jamal Crawford 27 (3 trojky), Paul 25 (3 trojky), Griffin 17 (12 doskokov)

Miami – Los Angeles Lakers 107:97 (25:26, 28:27, 25:20, 29:24)

Najviac bodov: L. James 32, Wade 30, Chalmers 13 – Bryant 28, Clark 18, D. Howard a Nash po 15

Toronto – New Orleans 102:89 (32:21, 18:26, 19:19, 33:23)

Najviac bodov: Gay 20, Lucas (5 trojok), Amir Johnson a Lowry (10 asistencií) po 14 – R. Lopez 19, Vásquez 17, R. Anderson 15

Boston – Denver 118:114 po trojnásobnom predĺžení (29:19, 21:27, 28:24, 14:22 – 7:7, 8:8, 11:7)

Najviac bodov: Pierce 27 (5 trojok, 14 doskokov, 14 asistencií), Terry 26 (5 trojok), Garnett 20 (18 doskokov) – Lawson 29 (3 trojky), Gallinari 18 (10 doskokov), A. Miller 15

Brooklyn – San Antonio 86:111 (35:25, 22:26, 14:30, 15:30)

Najviac bodov: Joe Johnson 19, B. Lopez 18, Deron Williams 15 – Parker 29 (11 asistencií), Danny Green 14 (4 trojky), Splitter 13

Orlando – Portland 110:104 (22:26, 33:23, 24:23, 31:32)

Najviac bodov: Redick 22, Vučevič 17 (19 doskokov), Ayón 16 (11 doskokov) – Aldridge 25, Batum 19 (3 trojky), Matthews 17 (4 trojky)

Sacramento – Houston 117:111 (28:25, 29:28, 27:33, 33:25)

Najviac bodov: Salmons (4 trojky) a I. Thomas po 23, Cousins 20 – Harden 30, Patterson 18, Asik 17 (12 doskokov)

Memphis – Minnesota 105:88 (21:20, 26:17, 29:19, 29:32)

Najviac bodov: Prince 18, Z. Randolph, Conley a Daye po 16 – Ridnour a Rubio po 17, Gelabale 14

Phoenix – Oklahoma City 69:97 (16:27, 18:24, 14:23, 21:23)

Najviac bodov: Markieff Morris 12, P. Tucker 8 – Westbrook 24, Sefolosha 20 (5 trojok), Durant 18