Serena Williamsová vyrovnala historický rekord

Serena Williamsová - Vesna Doloncová
Serena Williamsová zvíťazila v zápase 2. kola dvojhry žien na grandslamových Australian Open v Melbourne nad srbskou reprezentantkou Vesnou Doloncovou za 63 minút v pohode 6:1, 6:2. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 15. januára (WEBNOVINY) – Americká líderka svetového rebríčka tenistiek Serena Williamsová zvíťazila v stredajšom zápase 2. kola dvojhry žien na grandslamových Australian Open v Melbourne nad srbskou reprezentantkou Vesnou Doloncovou za 63 minút v pohode 6:1, 6:2. Nastrieľala 24 „winnerov“ vrátane 10 es.

Zásluhou svojho 60. zápasového úspechu na tomto podujatí vyrovnala historický rekord Margaret Courtovej z tzv. otvorenej éry.

Miestna šampiónka zo sezón 2003, 2005, 2007, 2009 a 2010 Serena sa v 3. kole stretne so Slovenkou Danielou Hantuchovou. Ak uspeje, zabezpečí si tým ďalšie maximum na južnej pologuli. Pôjde totiž o jej 69. duel na tomto podujatí, toľko ich v Open Ere absolvovala aj iná Američanka Lindsay Davenportová.

Obrazom: Serena Williamsová postúpila do tretieho kola Australian Open

Tridsaťdvaročná držiteľka dovedna 17 singlových trofejí z Majors Serena ťahá sériu 24 zápasových úspechov. Zatiaľ naposledy prehrala v auguste vo finále v Cincinnati s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou. V 2. kolách na úrovni veľkej štvorky má štatistiku 52:1. Jediný nezdar v tejto fáze utrpela práve na AO v sezóne 1998: pri svojom miestnom debute v „main draw“ nestačila na staršiu sestru Venus.

„Som šťastná, že som bola v stave pripísať si toto víťazstvo a dopriať si tým šancu v ďalšom kole. Podmienky boli náročné, je tu čoraz teplejšie. Doloncová zahrala veľmi solídne. V minulosti som jej nečelila a vždy je náročné hrať proti niekomu, u koho neviete, čo môžete očakávať. Určité poznatky mi poskytol môj kouč. Súperka si počínala extrémne rýchlo a poslala mi veľa úderov s dobrou dĺžkou,“ cituje internetová stránka WTA Serenu po prekonaní 24-ročnej 104. tenistky renkingu. Proti vyzývateľkám mimo stovky má Američanka bilanciu 44:2.

Štvrťfinalistka AO z vlaňajška Serena vedie nad Hantuchovou 8:1, jedinú prehru inkasovala práve v 3. kole Australian Open, a to v roku 2006.