Slovan stratil body s Myjavou, Žilina vyhrala v Trenčíne

Slovan - Myjava
Hráč ŠK Slovan Filip Hlohovský (vľavo) počas 27. kola Corgoň ligy v zápase medzi ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava. Bratislava, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská najvyššia futbalová súťaž pokračovala 27. kolom.

ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 87. L. Peltier – 66. Kukoľ, ŽK: 27. Milinkovič, 53. Pauschek – 23. T. Marček, 49. Z. Harsányi, 90.+ Solnička, rozhodovali: Leško – Brendza, Ádám, 1848 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek – Kopúnek (59. Soumah) – I. Žofčák, Grendel, Milinkovič – Halenár, Hlohovský (46. L. Peltier)

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček, Mrva – Kuračka, T. Marček, Šulek (82. P. Ďuriš), Kukoľ (77. Pelegríni) – Kosík (62. E. Daniel), Z. Harsányi

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Som nespokojný, pretože v tomto stretnutí sme body stratili. Škoda, že sme už v prvom polčase nedokázali streliť aspoň jeden gól, hoci sme na to mali niekoľko sľubných šancí. Mrzí ma, že nám chýbala presnosť pri zakončení a takisto prihrávka vo finálnych fázach našich útokov. Určite sme si za predvedený výkon zaslúžili body, ale Myjava hrala veľmi dobre a bojovne. Vedel som, že to bude ťažký zápas, no dúfal som, že sa bude niesť v našej réžii. Som smutný z remízy.“

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Remíza na Slovane je pre nás veľkým úspechom. Som hrdý na mojich hráčov, ktorí zvládli toto stretnutie aj niektoré ďalšie veci. Bod na Slovane je veľmi cenný, a hoci nemám rád nasledovnú frázu, že v Bratislave nemáme čo stratiť, my sme na prišli s cieľom predať sa a ukázať, že z futbalu niečo vieme. To, že sme boli veľmi blízko k zisku troch bodov, je pre nás dobrým povzbudením pred ďalšími kolami Corgoň ligy.“

I. polčas

Takmer celý zápas bol v podstate seriál neúspešných súbojov futbalistov lídra tabuľky s defenzívou hostí na čele s brankárom Solničkom.

Ten sa po prvý raz vyznamenal v 10. min, keď akrobaticky vyboxoval na rohový kop priamu strelu Milinkoviča.

Vzápätí Černáček vyhlavičkoval z bránkovej čiary loptu, keď už bol Solnička bezmocný. V 16. min si strážca myjavskej „svätyne“ poradil aj so strelou Hlohovského spoza obrancov hostí.

O dve minúty neskôr Solnička v spolupráci so stopérskou dvojicou úspešne zneškodnil opakované ataky Bagayoka, Žofčáka a Grendela. Hostia mali najväčšiu šancu na dosiahnutie gólu v 40. min, no pohotový Bagayoko zachránil na bránkovej čiare.

O chvíľu neskôr Putnocký chytil Kukoľkovu strelu z hranice pokutového územia. Keďže Milinkovičova vydarená strela v 41. min skončila na žrdi hosťujúcej bránky a v nadstavenom čase prvého dejstva Solnička zachránil pred nabiehajúcim Kolčákom, prvý polčas sa skončil bez gólov.

II. polčas

Hoci Slovan vyvíjal na bránku Myjavy v niektorých fázach hry až enormný tlak, prvý gól dosiahli hostia. V 66. min stred domácej obrany nezvládol ojedinelý útok Myjavčanov a dôrazný Kukoľ otvoril skóre.

Pre domácich hráčov mala byť varovaním už akcia hostí v 60. min, keď Putnocký s námahou vyrazil na rohový kop strelu Kosíka.

Bojovných hostí vedúci gól duelu mimoriadne povzbudil a Putnocký v 70. min na dvakrát so šťastím zachránil pred Kuračkom. Solnička svoje umenie predviedol v 83. min, chytil ukážkové „nožničky“ Milinkoviča.

Kapituloval až v 87. min, keď dravý Peltier zachránil pre favorizovaný Slovan aspoň bod.

Obrazom: Slovan – Myjava

Hráč ŠK Slovan Igor Žofčák (vľavo) počas 27. kola Corgoň ligy v zápase medzi ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava. Bratislava, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

Hráč ŠK Slovan Mamadou Bagayoko (uprostred) počas 27. kola Corgoň ligy v zápase medzi ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava. Bratislava, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Diana Černáková
Hráč ŠK Slovan Nicolas Gorosito (vľavo) počas 27. kola Corgoň ligy v zápase medzi ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava. Bratislava, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

FC ViOn Zlaté Moravce – 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 38. Ondráš, 43. Chren, 60. Pavol Majerník – 31. Papaj, 48. P. Petráš, ČK: 10. Krob (Prešov), rozhodovali: Pavlík – Cuninka, Poláček, 1126 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavol Majerník, Ondráš, Chren – Obročník (78. Škriniar) – A. Candrák (46. Bolinha), K. Mészáros (74. L. Mihálik), Ľ. Bernáth, Orávik – Hodek

Prešov: Jakub Diviš – Kolbas, P. Petráš, Krajník, Krob – M. Poliaček – Jakovlev (64. L. Hruška), Gergel, P. Lipták, M. Marcin (80. Brezinský) – J. Novák (22. Papaj)

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Zápas mal v úvode dobré grády. My sme sa snažili, ale boli sme nemohúcni. Stretnutie bolo o jednom góle, chlapcom nemám čo vyčítať, bojovali až do konca. Sklamali ma domáci ‚tiežfanúšikovia‘, ktorí urážali hráčov aj realizačný tím namiesto podpory.“

Jozef Bubenko (tréner Prešova): „Zo začiatku to bol obojstranne dobrý zápas. Penalta a vylúčenie zmenili situáciu na hracej ploche. Hrať 80 minút o jedného menej nie je jednoduché. V závere nám už chýbali sily na to, aby sme skúsili dať nejaký gól. Domácich sme do nejakých vyložených šancí nepustili. Chceli sme vyhrať, nakoniec, vďakabohu, aj za bod.“

I. polčas

Zlaté Moravce - Prešov

V dôležitom stretnutí pre oboch aktérov sa začalo pekne zostra. Už v 5. min Krobov center pred Poliačekom v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop Chren.

V 10. min sa porúčal z hracej plochy Krob, ktorý nedovolene v pokutovom území zastavil Hodeka. Nasledovala penalta, loptu si na biely bod postavil Hodek, ale jeho slabú strelu k ľavej žrdi Diviš s prehľadom vyrazil.

V závere prvej štvrťhodiny sa cez Kolbasa šikovne uvoľnil Orávik, dobre mierenou strelou však neprekvapil Diviša. V 23. min si na Chrenov center nabehol Meszároš, z 20 metrov však prestrelil bránku. Prebiehala 34. min, Hodek sa dobre zorientoval v pokutovom území, jeho prudkú strelu však Diviš vytlačil na rohový kop.

II. polčas

Do druhého dejstva vstúpili domáci aktívne so snahou využiť ponúknutú presilovku. V 49. min Chrenova strela z priameho kopu len tesne preletela okolo pravej šibenice Divišovej bránky.

Následne sa vydal na sólo z polovice ihriska Obročník, z 20 metrov trafil tesne mimo.

Hostia pozorne bránili a čakali na svoju príležitosť. V 53. min sa výbornou strelou prezentoval z priameho kopu Gergel, Kuciak jeho strelu vyrazil. Po hodine hry striedajúci Bolinha nabil Obročníkovi, ten v dobrej pozícii prestrelil bránku. V 73. min Bernáth našiel v pokutovom území Hodeka, ten z otočky pálil nad.

V následnej akcii Hodekovu gólovú hlavičku odvrátil v poslednej chvíli z bránkovej čiary Petráš. V závere sa domáci snažili prekonať pozornú defenzívu Tatrana, ale zlyhali v koncovke. Streleckú nemohúcnosť domácich prezentoval v 85. min Pavlenda, ktorý v dobrej šanci mieril do nebies.

Obrazom: Zlaté Moravce – Prešov

Peter Oravík z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo) a Ján Papaj z 1. FC Tatran Prešov (vpravo) počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov. Zlaté Moravce, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Andrej Hodek z FC Vion Zlaté Moravce (uprostred) počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov. Zlaté Moravce, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Peter Oravík (vľavo) a Ľuboš Bernáth (vpravo) z FC Vion Zlaté Moravce a Peter Lipták z 1. FC Tatran Prešov (v strede) počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov. Zlaté Moravce, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Patrik Pavlenda z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) a Peter Lipták z 1. FC Tatran Prešov (vľavo) počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov. Zlaté Moravce, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Michal Obročník z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo) a Miroslav Poliaček z 1. FC Tatran Prešov (vpravo) počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov. Zlaté Moravce, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

AS Trenčín – MŠK Žilina 1:2 (1:1)

Góly: 22. William – 33. Guba, 83. T. Majtán, ŽK: 48. Rodríguez da Silva, 64. Baéz, 79. P. Mazan, 88. F. Kubík – 39. Paur, 81. Pečovský, 90.+ Krnáč, ČK: 72. Bednárik (Trenčín) za faul, rozhodovali: Mastiš – Mókoš, E. Weiss, 3115 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Bednárik, R. Mazáň – Baéz (68. P. Mazan) – Holúbek (77. Ďuriška), Štefánik, Lobotka – William, F. Kubík

Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Vavro, Ricardo Nunes – Paur (62. M. Mravec), Pečovský – Guba (87. S. Angelovič), Škvarka, Pich (62. Barčík) – T. Majtán

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Odohrali sme vynikajúci prvý polčas, v ktorom sme sa prezentovali rýchlou a dravou hrou a na súpera sme spustili lavínu útokov. Gólovo sme sa však presadili iba raz, a keďže súper bol výrazne efektívnejší, ešte do prestávky sme dostali vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sa nám už nedarilo tak dobre zvládať osobné súboje, navyše, vylúčenie nášho hráča a následná penalta s nami dosť zamávali. Napriek tomu mužstvo opäť preukázalo charakter a veľké trenčianske srdce, hráči dreli až do posledných sekúnd, ale chýbal väčší pokoj vo finálnej fáze. Chcem poďakovať divákom za lojálnosť nielen k hráčom, ale i ku mne.“

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): „Boli sme si vedomí vysokej kombinačnej kvality Trenčína na jeho umelej tráve. Do zápasu sme vstúpili nie príliš dobre koncentrovaní, takže súper si rýchlo vynútil tlak a presadil sa gólovo. Nám sa však podarilo vyrovnať, vrátili sme sa do boja o víťazstvo. V prestávke sme si vysvetlili niektoré veci a druhý polčas sme už zvládli oveľa lepšie. Napriek nepremenenej penalte sme sa presadili aspoň jedným z viacerých našich kvalitných protiútokov. Konečne sa nám podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca.“

I. polčas

Žilina - Trenčín

Už na konci prvej minúty vyprodukovali domáci pred súperovou bránkou poriadny závar, ktorý zakončil Štefánik pokusom o obstrelenie gólmana, Krnáč však loptu s námahou vytlačil vedľa žrde.

Obe mužstvá sa potom pozorne strážili v medzišestnástkovom priestore, pričom domáci sa snažili o rýchle útoky, no centre nenachádzali tých pravých adresátov.

Až v 22. min Trenčínu vyšiel bleskový protiútok, v jeho koncovke našiel Štefánik voľného Williama, ktorý umiestnenou strelou zo stredu pokutového územia nedal brankárovi šancu a otvoril skóre.

Hosťom to smerom dopredu príliš nešlo, no v 33. min si domáca obrana nedala pozor na nenápadný žilinský atak, ktorý zakončil vysunutý Guba vyrovnávajúcou strelou pod brvno. Po góle zostali domáci zaskočení a ich súper vycítil šancu, hra však opäť prešla k väčšej obojstrannej opatrnosti.

II. polčas

Po zmene strán sa zápas viac rozprúdil, Žilina už bola útočne nebezpečnejšia, najmä z rýchlych protiútokov, Trenčín sa snažil presadiť kombinačne, ale v spleti súperovej defenzívy to nebolo jednoduché.

V 70. min Kubíkovu nebezpečnú strelu z uhla brankár stihol vyraziť, ale dramatický moment nastal v 72. min na opačnej strane – nedorozumenie trenčianskych obrancov a brankára pri zaisťovaní lopty chcel využiť dotierajúci Barčík, ktorého však stiahol za dres Bednárik, za čo videl červenú kartu a hostia kopali penaltu.

Tú však Nunes nepremenil, pretože Volešák skvele vystihol smer strely a loptu vyrazil. V 75. min mohli domáci kontrovať, Štefánikov pokus však vykopol na bránkovej čiare Mabouka.

Hektický záver lepšie zvládla Žilina, v 83. min Majtán strelou do brankárovho protipohybu k vzdialenejšej žrdi vsietil víťazný gól hostí. Domáci potom ešte reklamovali hru rukou v šestnástke, ale arbiter sa nerozhodol pre pokutový kop.

Obrazom: Trenčín – Žilina

Sprava: František Kubík z AS Trenčín a Jozef Piaček z MŠK Žilina počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MŠK Žilina. Trenčín, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

Zľava: Jozef Piaček a Ricardo Nunes z MŠK Žilina, Jakub Holúbek z AS Trenčín počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MŠK Žilina. Trenčín, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: William Alves de Oliveira z AS Trenčín a Jozef Piaček z MŠK Žilina počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MŠK Žilina. Trenčín, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hráč AS Trenčín William Alves de Oliveira sa raduje z gólu na 1:0 počas 27. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MŠK Žilina. Trenčín, 20. apríl 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

FC Nitra – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 20. Zošák, 39. V. Gajdoš, 67. Tawamba Kana – 44. Turňa, ŽK: 58. Cléber – 83. M. Pančík ml., rozhodovali: Straka – Benko, Borsányi, 1230 divákov

Nitra: M. Chudý – R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic – Šimončič – Cléber (90. Turčák), Zošák, Tawamba, V. Gajdoš (81. Šmehyl) – H. Benčík (90. Dubeň)

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Gyömbér, Adámik, Dionatan Teixeira – Marek Hlinka (46. M. Pančík ml.) – Brašeň, B. Ľupták, T. Hučko – Peňaška (67. Považanec), Slančík (77. Šovčík)

Jozef Vukušič (tréner Nitry): „Prvý polčas, najmä úvodných 40 minút, bolo z našej strany veľmi dobrých, dali sme dva góly, no pred prestávkou sme z protiútoku inkasovali. Po zmene strán trochu narástla nervozita, ale tretím gólom sa všetko zlomilo a získali sme dôležité tri body.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Nitre sme nechali pred našou bránkou veľa priestoru, dala tri góly, v druhom polčase sme sa dostali späť do hry o body, no nevedeli sme gólovo odpovedať. Potom sa už hralo ťažko.“

I. polčas

Po nevýraznej prvej dvadsaťminútovke sa vedenia ujali domáci, keď si po prihrávke Benčíka otvoril gólový účet v drese Nitry Zošák. V 39. min Nitrania zvýšili náskok: po brejku Gajdoš preloboval brankára hostí Boroša. Minútu pred koncom prvej polovice duelu strelili hostia „kontaktný“ gól, keď Turňa prudkou strelou z pravej strany prekvapil domáceho brankára – 2:1.

II. polčas

Banskobystričania povzbudení gólom začali druhý polčas miernym tlakom, no opäť sa presadili domáci. Po výkope brankára Chudého si prebral loptu do behu Gajdoš, z pravej strany odcentroval na Clébera, ten posunul Tawambovi, ktorý poslal loptu do siete – 3:1. V 76. min mohol druhýkrát v stretnutí skórovať Turňa, no hoci mal po centri z ľavej strany pred sebou iba Chudého, hlavičkoval veľmi nepresne. O desať minút neskôr mal blízko ku gólu striedajúci Šmehyl v domácom drese, prekonal síce brankára, no obranca Adámik včas zachránil. V závere ešte nebezpečne hlavičkoval Struhár, ale hosťujúci gólman Boroš chytil loptu na čiare.

MFK Ružomberok – MFK Košice 1:1 (0:1)

Góly: 55. Ďubek – 22. U. Matič, ŽK: 57. P. Maslo – 55. Tofiloski, rozhodovali: Prešinský – T. Somoláni, Chládek, 2013 divákov

Ružomberok: L. Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek (35. Nosek) – M. Nagy, Bielák – Serečin (72. L. Lupták), Ďubek, Almaský (46. Š. Pekár) – Zreľák

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Ostojič, P. Bašista, Sekulič – Hovančík (90.+ Gál-Andrezly), Šinglár (71. Kavka) – Viazanko, U. Matič, K. Diaby – O. Diaby (35. Bukata)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Bol to dobrý zápas. Chlapcom chcem poďakovať, že aj za nepriaznivého stavu dokázali vystupňovať tempo a odmenou za to bol vyrovnávajúci gól, ktorý, pravda, patrí do kategórie šťastných. Potom až do konca zápasu sme sa snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu. Napokon sme sa z neho skoro aj radovali, ťažko však povedať, či Zreľákova strela bola alebo nebola za bránkovou čiarou. Z celkového pohľadu je výsledok v poriadku.“

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Videli sme kvalitné stretnutie zásluhou oboch mužstiev. Úvod zápasu sme trochu zaspali, potom sme však prebrali iniciatívu a zaslúžene sme sa ujali vedenia. Škoda dosť smoliarskeho vyrovnávajúceho gólu, od tohto momentu domáci prevzali iniciatívu. Remíza je spravodlivá.“

I. polčas

Ružomberčania začali agilnejšie. Hneď v úvode mal dve šance Serečin, tá druhá skončila na žrdi košickej bránky. V 16. min čelil hosťujúci brankár Tofiloski krížnej strele Ďubeka. V 22. min si Matič našiel priestor v pokutovom území súpera a umiestnenou strelou nedal Zichovi najmenšiu šancu – 0:1.

V 34. min vyslal delovku spoza veľkého obdĺžnika Viazanko, nebezpečenstvo odvrátil odvážnym vrhnutím sa Nagy. Tri minúty pred polčasovým hvizdom sa v gólovej pozícii ocitol striedajúci Nosek, zblízka však namieril vysoko nad bránku Košíc.

II. polčas

Druhé dejstvo sa začalo v réžii hostí, ktorí sa tlačili pred bránku Liptákov. V 50. min mohol poistiť vedenie Košičanov K. Diaby, ale Zich stihol včas zasiahnuť. O päť minút neskôr Tofiloski zle odkopol loptu, situáciu riešil faulom na Zreľáka, ten následne prihral Ďubekovi, ktorý pohotovou strelou vyrovnal – 1:1.

V 61. min „Ruža“ založila excelentnú akciu, na jej konci bola Zreľáková strela a Tofiloského odkop lopty z bránkovej čiary. V posledných fázach zápasu boli domáci lepším mužstvom, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali.