Spišiačky deklasovali Zvolen 11:0, Topoľčany vyškolili Iskru

Hokej_ilustračné

BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) – Víťazkami základnej časti I. ligy hokejistiek sa stali hráčky HC Spišská Nová Ves, ktoré v tabuľke o 14 bodov predstihli Topoľčany.

Spišiačky v záverečnom 21. kole zvíťazili vo Zvolene 11:0 a vybojovali si priamy postup do semifinále play-off.

Ďalších šesť klubov si zahrá štvrťfinále, ktorého prvé zápasy sú naplánované na stredu 27. februára.

Topoľčany sa v sérii na dve víťazstvá stretnú s Banskou Bystricou, obhajkyne titulu z Popradu si zmerajú sily so Zvolenčankami a Martin čakajú zápasy proti Prešovu. Prvé štvrťfinálové stretnutia sa uskutočnia v domácom prostredí horšie umiestnených tímov v dlhodobej časti.

Najproduktívnejšou hráčkou základnej časti sa stala Petra Jurčová, ktorá v 16 zápasoch nazbierala 68 kanadských bodov za 40 gólov a 28 asistencií.

7. ŽHK Iskra Banská Bystrica 18 0 0 0 18 16: 137 0

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohraných duelov, víťazstvá v riadnom hracom čase, víťazstvá po predĺžení a v samostatných nájazdoch, prehry po predĺžení a v samostatných nájazdoch, prehry v riadnom hracom čase, skóre a počet bodov.