Tim Duncan dotiahol San Antonio pred brány finále

Spurs memphis
Basketbalisti San Antonia sa tešia z víťazstva nad Memphisom Foto: SITA/AP

MEMPHIS 26. mája (WEBNOVINY) – Basketbalisti San Antonio Spurs sa prebrali z mátožného vstupu do tretieho finále play-off Západnej konferencie NBA v Memphise, zlikvidovali 18-bodové manko a v predĺžení dotiahli zápas do víťazného konca – 104:93.

V sérii vedú už 3:0 a sú na prahu postupu do finále celej súťaže.

V prvej štvrtine sme asi osemkrát stratili loptu. Vyzeralo to tak, že prvá päťka spí, preto som poslal na ihrisko päť iných hráčov, aby sme sa aspoň trochu zobudili,“ komentoval tréner hostí Gregg Popovich úvodnú dvanásťminútovku, v ktorej jeho zverenci strieľali s 21,1-percentnou úspešnosťou a prehrali ju 13:29.

V druhej zlepšili presnosť na 64,7 percenta a náskok stiahli na 40:44. Druhý raz za sebou rozhodlo o víťazovi predĺženie a Tim Duncan. Tridsaťsedemročný podkošový hráč v ňom strelil prvých päť bodov svojho tímu a celkovo sedem.

Nestarám sa o to, koľko mám rokov. Sústreďujem sa na príležitosť znovu získať titul a zvíťaziť, to je všetko,“ vyhlásil autor 24 bodov a 10 doskokov.

Grizzlies sa od utorka budú snažiť o niečo, čo sa ešte nikomu v histórii NBA nepodarilo – obrátiť sériu zo stavu 0:3 na zápasy.

Frustrujúca prehra, ale zároveň nám dáva nádej, že sa dokážeme vrátiť do série. Neboli sme ďaleko od víťazstiev,“ konštatoval rozohrávač domácich Mike Conley.

Finále Západnej konferencie basketbalovej NBA – tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Memphis (5. miesto po základnej časti) – San Antonio (2.) 93:104 (29:13, 15:27, 21:24, 21:22 – 7:18) – stav série: 0:3

Zostavy a body:

Grizzlies: Conley 20, M. Gasol 16 (14 doskokov), Z. Randolph 14 (15 doskokov), T. Allen 12, Prince 7 (Pondexter 15, Bayless 7, Arthur 2, Dooling, E. Davis a Leuer po 0)

Spurs: Parker 26, Duncan 24 (10 doskokov), Splitter 11, Leonard 4 (11 doskokov), D. Green 3 (Ginóbili 19, Bonner 8, Diaw 7, G. Neal 2, Joseph 0)

TH: 10/18 – 16/22, fauly: 24 – 21, trojky: 7 – 6, 18 119 divákov