Fernando Torres
Zľava: Futbalista FC Chelsea Fernando Torres v súboji o loptu s Clintom Hillom z QPR. Foto: SITA/AP
John Terry

LONDÝN 29. apríla (WEBNOVINY) – Španielsky futbalový útočník Fernando Torres dosiahol svoj prvý hetrik v drese anglického klubu FC Chelsea.

Podieľal sa ním na víťazstve 6:1 v nedeľňajšom domácom súboji Premier League s Queens Park Rangers.

Torres sa presadil dvakrát v prvom polčase a svoj hetrik skompletizoval v 64. min.

Chelsea po tomto úspechu v mestskom derby naďalej zostáva v hre o miestenku do Ligy majstrov 2012/2013, za momentálne štvrtým Newcastlom zaostáva o jeden bod.

Z Premier League si štart v novom ročníku európskej klubovej pohárovej súťaže číslo jeden vybojujú prvé štyri tímy.

Ak „The Blues“ zdolajú 19. mája vo finále tohtosezónnej edície Bayern Mníchov a kvalifikujú sa takýmto spôsobom, potom len tri.

Torres prestúpil do Chelsea pred pätnástimi mesiacmi z Liverpoolu za rekordných 50 miliónov libier. Počas úvodných mesiacov na Stamford Bridge sa však strelecky trápil. V prvých 61 stretnutiach od príchodu do Chelsea strelil 8 gólov, v ostatných dvoch dosiahol štyri.

V utorok v odvete semifinále LM na trávniku FC Barcelona vyrovnal na konečných 2:2 (prvý zápas 1:0). Naposledy sa z hetriku tešil v septembri 2009 ešte ako hráč Liverpoolu proti Hullu (6:1).

„Som veľmi šťastný. Len ja sám viem, ako som musel tvrdo pracovať, aby som dokázal opäť strieľať góly. V súčasnosti hráme oveľa viac ako tím, čo je veľmi dôležité. Bolo skvelé, že sme postúpili do finále Ligy majstrov, ale chceme v domácej súťaži skončiť v najlepšej štvorke a priamo sa kvalifikovať do budúcosezónnej edície. Dnes sme to ukazovali od prvej minúty,“ povedal Torres.

Výsledok úvodného nedeľňajšieho stretnutia 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

FC Chelsea – Queens Park Rangers 6:1 (4:0)

Góly: 1. Sturridge, 13. Terry, 19., 25. a 64. F. Torres, 80. Malouda – 84. D. Cissé