Volejbalistky Slávie prehrali vo Vyzývacom pohári a skončili

Volejbalistky Slávie prehrali vo Vyzývacom pohári
Bratislavčanky doplatili najmä na premrhaný sľubný náskok 2:0 z prvého duelu. Odvetné stretnutie v Športovej hale Mladosť už bolo jednoznačnou záležitosťou hostiek. Hráčky Slávie UK držali krok so súperkami len v treťom sete, ktorý prehrali až v dramatickej koncovke. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 10. decembra (WEBNOVINY) – Volejbalistky Slávie EU Bratislava prehrali v utorňajšom odvetnom zápase šestnásťfinále Vyzývacieho pohára 2013/2014 doma so slovinským tímom Nova KBM Branik Maribor jednoznačne 0:3, čo v súčte s minulotýždňovým neúspechom na pôde súpera (2:3) znamená koniec ich účinkovania v tejto súťaži.

Bratislavčanky doplatili najmä na premrhaný sľubný náskok 2:0 z prvého duelu. Odvetné stretnutie v Športovej hale Mladosť už bolo jednoznačnou záležitosťou hostiek. Hráčky Slávie UK držali krok so súperkami len v treťom sete, ktorý prehrali až v dramatickej koncovke (26:28).

Obrazom: Volejbalistky Slávie prehrali vo Vyzývacom pohári

Slávia EU Bratislava odohrala v tejto sezóne až päť súťažných duelov proti slovinským tímom. Okrem dvoch prehier vo Vyzývacom pohári s Branikom Maribor trikrát neuspela ani v Stredoeurópskej lige. Bratislavčanky prehrali v Maribore 0:3, volejbalistkám Calcitu Kamnik podľahli doma 2:3 a u rovnakého súpera v sobotu 14. decembra prehrali 0:3.

Nova KBM Branik Maribor si v osemfinále zmeria sily s lepším z dvojice Zarečie Odincovo (Rus.) – Královo Pole Brno (ČR). V prvom vzájomnom zápase zvíťazili domáce Rusky jednoznačne 3:0 (13, 14, 18), odveta v Česku sa začala v utorok o 18.00 h

Výsledok:

Slávia EU Bratislava – Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) 0:3 (-18, -17, -26) – prvý zápas 2:3,

do osemfinále postúpil Branik Maribor

71 minút, rozhodovali: Marie-Catherine Boulangerová (Belg.) a Stéphane Takaišvili (Gruz.), 120 divákov