Žilinskí futbalisti prehrali v Nitre 0:2

FC Nitra - MŠK Žilina
Šimon Šmehyl z FC Nitra (uprostred) a Milan Škiniar z MŠK Žilina (vľavo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MŠK Žilina. Nitra, 30. november 2012. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 30. novembra (WEBNOVINY) – Výsledok piatkového stretnutia slovenskej najvyššej futbalovej ligy.

FC Nitra – MŠK Žilina 2:0 (0:0)

Góly: 76. Matúš Mikuš (z pok. kopu), 81. Cléber, ŽK: 80. Kolmokov, 82. Cléber – 45. Pečovský, 71. Barčík, 76. Ricardo Nunes, rozhodovali: Samotný – R. Sluk, Benko, 459 divákov

Nitra: M. Chudý – Igor Kotora, Struhár, M. Kolmokov, Mičic – Š. Šmehýl, Kaspřák, V. Gajdoš (72. Šimonek), Šimončič, Cléber (86. Kroupa) – Matúš Mikuš (90. R. Oravec)

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Pečovský, Akakpo, Ricardo Nunes – Škriniar – Paur (87. Káčer), Barčík, Gergel, Pich – J. Mihalík

I. polčas

V stretnutí dvoch tímov z rozdielnych častí tabuľky si prvú strelu zápasu pripísal domáci Cléber, ale bola neškodná.

Nasledoval medzišestnástkový futbal a prvý náznak šance až v 20. min, keď sa pred Chudým ocitol Ricardo Nunes, jeho pokus minul bránku Nitry.

Po polhodine hry mali hostia dve veľké možnosti otvoriť skóre, najskôr opäť Ricardo Nunes prihral Pichovi, ktorého štipľavú strelu pod brvno vytlačil na roh Chudý, a vzápätí po rohovom kope skončila lopta na brvne bránky domácich.

V 36. min Šimončičov center z pravej strany odvrátila obrana Žiliny na kopačky Gajdoša, ktorý strelou bez prípravy netrafil bránku Žiliny.

II. polčas

Pekný moment videla hŕstka divákov po prestávke, keď center Ricarda Nunesa z ľavej strany našiel Mihálika, ten prihral Pichovi a jeho strelu z hranice pokutového územia domáci gólman efektnou „robinzonádou“ zneškodnil.

V 74. min sa po centri Kaspřáka ocitol v dobrej príležitosti striedajúci Šimonek, jeho prízemná strela tesne minula žrď bránky MŠK.

O dve minúty fauloval Ricardo Nunes Šimončiča a z pokutového kopu s prehľadom otvoril skóre Mikuš strelou k ľavej žrdi Dúbravkovej bránky.

V 81. min skórovali domáci opäť, keď po samostatnom úniku od polovice ihriska zvýšil na napokon konečných 2:0 Cléber.

Jozef Vukušič (tréner Nitry): „Bol to dobrý kolektívny výkon mužstva, hrali sme dostatočne agresívne, čo nám chýbalo v zápasoch vonku. Prvý polčas bol vyrovnaný. Najťažšia časť zápasu bola na začiatku druhého polčasu, keď si Žilina vypracovala šance. Rozhodujúcim momentom sa stal náš prvý gól.

Frans Adelaar (tréner Žiliny): „V prvom polčase sme mali problémy s dlhými loptami a súbojmi vo vzduchu. Druhý polčas bol z našej strany lepší, dobre sme využívali priestor, vypracovali sme si strelecké príležitosti. Od rozhodujúceho momentu zápasu, ktorým bol pokutový kop, sme stratili sebadôveru. Snažili sme sa potom vybojovať remízu, ale risk nám nevyšiel a dostali sme druhý gól.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po piatkovom stretnutí 19. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 18 10 5 3 27:17 35

2. FC ViOn Zlaté Moravce 18 8 5 5 28:21 29

3. MŠK Žilina 19 6 10 3 24:14 28

4. FK Senica 18 8 4 6 23:17 28

5. AS Trenčín 18 7 6 5 29:23 27

6. MFK Ružomberok 18 7 6 5 17:19 27

7. MFK Košice 18 7 5 6 23:20 26

8. Spartak Myjava 18 5 5 8 26:27 20