Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

UPC uvádza internetovú službu Wi-Free!

Autor: WBN/PR, 24. februára 2016 11:18
Foto: UPC
BRATISLAVA 24. februára (WBN/PR) - Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, najväčší káblový operátor na Slovensku, začína dnes s uvádzaním jedinečnej služby s názvom Wi-Free pre všetkých svojich internetových zákazníkov. Zákazníci UPC budú mať teraz vďaka nej bezplatný prístup do siete viac ako 73 000 Wi-Fi hotspotov na Slovensku, a až 6 miliónov Wi-Fi hotspotov v ďalších 11 európskych krajinách. Služba Wi-Free bude sprístupňovaná postupne - oddnes je dostupná v bratislavskej Petržalke a častiach 4. obvodu hlavného mesta, v najbližších dňoch bude sprístupnená v celej Bratislave, a do 8. marca bude dostupná vo všetkých mestách, kde je poskytovaný internet od UPC.

Spoločnosť UPC po minuloročnom uvedení online televízie Horizon Go a online videotéky MyPrime, prostredníctvom služby Wi-Free pokračuje v ďalšom rozširovaní mobility poskytovaných služieb. Služba Wi-Free, ktorá bola nedávno úspešne otestovaná v Nových Zámkoch a zákazníkom bude sprístupňovaná postupne od dnešného dňa, ponúkne internetovým zákazníkom bezplatný prístup k internetu a slobodu použitia internetového pripojenia aj mimo domova.

Wi-Fi sieť od UPC bude môcť využívať až 123 000 zákazníkov internetového pripojenia od UPC. Služba Wi-Free umožní pripojenie mobilných zariadení k Wi-Fi sieti vo viac ako 73 000 domácnostiach s kompatibilnými UPC modemami, vďaka čomu užívatelia získajú bezplatný, rýchly a ľahký prístup k internetu.

"Spoločnosť UPC uvedením siete 73 000 hotspotov po celom Slovensku potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu poskytovateľa inovatívnych digitálnych a internetových služieb. Služba Wi-Free umožní našim zákazníkom užívať si výhody optického internetu nielen doma, ale prakticky všade v dosahu siete UPC Wi-fi hotspotov," uviedol Martin Miller, generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA.

Čo je UPC Wi-Free a ako funguje?
Wi-Free je jedinečná bezplatná služba, určená internetovým zákazníkom UPC, ktorá umožní pripojenie na Wi-Fi sieť napríklad na návšteve u kamarátov, známych alebo inde v dosahu UPC Wi-Fi modemu. Mobilné zariadenie užívateľa Wi-Free (smartfón, tablet, laptop) využije oddelenú, sekundárnu Wi-Fi sieť. Stačí sa raz prihlásiť pod unikátnym prihlasovacím menom a heslom a Wi-Free užívateľa automaticky pripojí vždy, keď bude sieť v dosahu.

UPC Wi-Free = automatické a bezpečné pripojenie na internet
Vďaka spojeniu vysokorýchlostného internetu od UPC a služby UPC Wi-Free vzniká unikátna Wi-Fi sieť pre zákazníkov internetu od UPC. Wi-Free je nezávislá a oddelená od domácej Wi-Fi siete a jej užívaním neprichádza k zúženiu šírky vyhradeného prenosového pásma, t.j. nemá žiadny vplyv na bezpečnosť či rýchlosť internetového pripojenia využívanú zákazníkom s Wi-Fi modemom. Užívateľ UPC Wi-Free nemá prístup do domácej Wi-Fi siete, ani do zariadenia zákazníka. Tým, že odpadne nutnosť zdieľať heslo k domácej Wi-Fi sieti, zostáva zachovaná aj bezpečnosť siete. Ak zákazník s aktiváciou služby UPC Wi-Free na svojom Wi-Fi modeme nesúhlasí, môže si ju kedykoľvek deaktivovať na stránke MojeUPC, no po odhlásení ju nebude môcť využívať. Môže sa však kedykoľvek do UPC Wi-Free znovu prihlásiť opäť prostredníctvom MojeUPC, a začať ju využívať znovu.

Surfovanie zadarmo v niekoľkých európskych krajinách
V súčasnosti je na Slovensku medzi zákazníkmi UPC viac ako 73 000 Wi-Fi modemov kompatibilných so službou UPC Wi-Free. Modemy sú postupne vymieňané za novšie, v dôsledku čoho porastie aj počet Wi-Free hotspotov. Na Wi-Free sieť sa internetoví zákazníci UPC môžu pripájať aj v zahraničí, napríklad v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Holandsku, Írsku a Rumunsku, a v priebehu roka pribudnú aj krajiny Veľká Británia, Nemecko a Belgicko. V sieti UPC Wi-Free bude zapojených až 6 miliónov Wi-Fi modemov v 12 európskych krajinách vrátane Slovenska.

UPC Wi-Free umožní pripojiť až 5 mobilných zariadení
Služba Wi-Free umožní prístup na internet s rýchlosťou až do 10 Mbit/s (download) a 2 Mbit/s (upload). Pripojenie plne postačuje pre bežné surfovanie, komunikáciu na sociálnych sieťach, ale napríklad aj na sledovanie online televízie Horizon Go. Na jeden prístupový bod bude možné pripojiť až 5 mobilných zariadení, rovnako tak z jedného zákazníckeho účtu je možné pripojiť sa súčasne s piatimi zariadeniami.

Ako sa do UPC Wi-Free prihlásiť?
Prihlásenie do UPC Wi-Free je jednoduché. Stačí použiť heslo vytvorené v aplikácii Moje UPC na stránke www.upc.sk/mojeupc. Zo zoznamu dostupných Wi-Fi sietí na mobilnom zariadení zákazník vyberie "UPC Wi-Free" a vyplní prihlasovacie údaje. Od tejto chvíle sa k UPC Wi-Free automaticky zariadenie pripojí vždy, keď bude v jeho dosahu. Rovnakým spôsobom možné sa z Wi-Free kedykoľvek aj odhlásiť, no po odhlásení užívateľ nebude môcť službu UPC Wi-Free využívať, môžete sa však kedykoľvek do UPC Wi-Free prihlásiť opäť prostredníctvom MojeUPC, a začať ho využívať znovu.

O UPC BROADBAND SLOVAKIA Spoločnosť UPC BROABAND SLOVAKIA patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu televíziu s ponukou takmer 170 programov všetkých žánrov vrátane staníc v HD rozlíšení, a aj cez online aplikáciu Horizon GO, ďalej internetu s rýchlosťou až do 500 Mbit/s, ako aj telefónne služby umožňujúce volať neobmedzene bezplatne v sieti UPC a za výhodné ceny v rámci Európy a sveta. Svoje služby, prevádzkované po najmodernejšej optickej infraštruktúre, poskytuje v 43 mestách Slovenska. UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. je súčasťou spoločnosti Liberty Global plc (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), najväčšieho medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho v 14 krajinách. Spoločnosť Liberty Global prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a inovatívne technologické platformy, vďaka ktorým k 31. decedmbru 2015 poskytovala 56 miliónov televíznych, internetových a telefónnych služieb pre 27 miliónov zákazníkov. Poskytuje taktiež mobilné služby pre 5 miliónov zákazníkov prostredníctvom 6 miliónov Wi-Fi bodov. Pre viac informácií o Liberty Global navštívte stránku www.libertyglobal.com

Viac informácií o službách UPC BROADBAND SLOVAKIA nájdete na Infolinke 02 594 22 222, vo vysielaní UPC Expres, na www.upc.sk alebo www.upc.sk/wifree, na profile UPC na Facebooku alebo na zákazníckych strediskách.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety