Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pozemok pre dom snov

Autor: WBN/PR, 24. februára 2016 11:22
BRATISLAVA 24. februára (WBN/PR) - Predpokladom pre získanie vysnívaného bývania v rodinnom dome je nielen kvalitný projekt, ale aj dobrý pozemok v atraktívnej lokalite. Jedným z unikátnych projektov, ktoré dokážu uspokojiť aj tie najvyššie nároky na bývanie, sú novovznikajúce Záhorské sady.

Nájsť ten správny pozemok nie je vôbec jednoduché. Najmä vo vyhľadávaných mestských a prímestských oblastiach je ich ponuka veľmi obmedzená a vzhľadom na malé výmery parciel trpia tieto lokality vysokou hustotou zástavby. Mnohí túžia po veľkých domoch, a tak sa snažia zo svojho pozemku vyťažiť maximum na úkor zelených plôch a záhrady. Výsledkom je okrem chýbajúcej zelene aj nižšia miera súkromia, ktorú potom nahrádzajú oplotením vysokými múrmi. Výhody bývania v rodinnom dome sa tým vlastne vytrácajú a znižuje sa aj celková kvalita obytnej zóny.

"Všetky tieto časté nedostatky sú eliminované v areáli Záhorských sadov, kde stanovené regulatívy predpisujú väčšie odstupy od susedných pozemkov a relatívne nízke percento zastaviteľnosti pozemkov. Nadštandardné výmery pozemkov sú pritom zárukou, že stavebník môže na svojej parcele postaviť dom presne podľa svojich predstáv a zostane mu dostatok priestoru aj pre záhradu. Takéto riešenie zároveň prispieva k vysokej kvalite celej lokality, ktorá si tak zachová krajinný charakter s množstvom zelene," hovorí architekt Adrián Mórocz z ateliéru MoroczTacovsky, ktorý v areáli navrhoval jeden z rodinných domov.

Záhorské sady sú v každom ohľade unikátnym projektom, ktorý ponúka spojenie kvalitnej krajinnej architektúry a urbanizmu. Riešenie areálu reflektuje topografiu terénu, vďaka čomu vzniká veľmi príjemná štruktúra kľukatých uličiek. Tie ponúkajú nielen vyššiu mieru súkromia, než dlhé a rovné ulice, ale zároveň prispievajú k bezpečnosti, pretože autá sa po nich nerútia takou rýchlosťou.

Obytný priestor sa nekončí za hranicami pozemku, ale obytná zóna ponúka aj kvalitný spoločný priestor s peknými výhľadmi na krajinu pod Malými Karpatmi. Záhorské sady ležia v blízkosti Bratislavy s dobrým napojením na dopravnú sieť a diaľnicu. Súčasťou areálu je detské ihrisko, komunitný gril či relaxačná zóna pri potoku. Areál je chránený 24-hodinovou bezpečnostnou službou a ponúka rezidentom aj množstvo ďalších benefitov a nadštandardných služieb.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety