Sunderland rozbil futbalistov z FC Chelsea

Futbal

LONDÝN 14. novembra (WEBNOVINY) – Anglický futbalový veľkoklub FC Chelsea prehral v nedeľňajšom stretnutí 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011 na vlastnej pôde s AFC Sunderland 0:3 (0:1).

V prvom polčase stretnutia, pred úvodným výkopom ktorého si prítomní diváci minútou ticha pripomenuli obete vojen, bola hra vzácne vyrovnaná, väčšou aktivitou sa však prekvapujúco prezentovali hostia. V závere prvej štyridsaťpäťminútovky otvoril skóre Nedum Onuoha a stal sa iba piatym hráčom, ktorý dokázal v aktuálnej sezóne Premier League napnúť sieť Chelsea. V 52. min sa k nemu pridal Asamoah Gyan, ktorému loptu naservíroval Jordan Henderson tešiaci sa z premiérovej pozvánky do anglickej reprezentácie. Tretí klinec do rakvy domácich pridal v 87. min kmeňový hráč Manchestru United Danny Welbeck.

Tréner „The Blues“ Carlo Ancelotti nemohol rátať so službami Johna Terryho. Za zraneného kapitána zaskočil na stopérskom poste Portugalčan Paulo Ferreira.

Pred nedeľňajším stretnutím vyhrala Chelsea 11 duelov na Stamford Bridge v rade, inkasovala iba 2 góly a sama ich nastrieľala 44. Tím ruského oligarchu Romana Abramoviča sa však udržal na prvej priečke priebežného hodnotenia, kde má pred druhým Arsenalom dvojbodový náskok.

Ako je známe, FC Chelsea je jedným zo súperov slovenského šampióna MŠK Žilina v základnej F-skupine Ligy majstrov 2010/2011. Pri úvodnom meraní síl týchto dvoch súperov sa na žilinskej pôde zrodilo víťazstvo hostí 4:1, odveta je na programe 23. novembra v Londýne. Zverenci Carla Ancelottiho si už v predstihu zabezpečili postup do jarnej fázy súťaže, Žilina už nemá ani len teoretickú šancu na účasť v osemfinále.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League 2010/2011:

FC Chelsea – AFC Sunderland 0:3 (0:1)

Góly: 45. Onuoha, 52. A. Gyan, 87. Wellbeck, 41 072 divákov

Zostava FC Chelsea: P. Čech – Bosingwa, B. Ivanovič, Paulo Ferreira, Ashley Cole – Ramires (69. McEachran), Obi Mikel, Žirkov (75. Kakuta) – Anelka, D. Drogba, F. Malouda (58. S. Kalou)