Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Veľkolepé ohňostroje odštartovali nový rok vo svete

Autor: SITA, 31. decembra 2015 12:25, aktualizované: 1. januára 2016 10:53
Veľkú šou spojenú s krásnym ohňostrojom už tradične ponúklo austrálske Sydney, oslavy príchodu nového roka v Dubaji poznačil požiar hotela.
Oslavy príchodu nového roku 2016 Oslavy príchodu nového roka v Berlíne. Foto: SITA/AP
SYDNEY 31. decembra (WebNoviny.sk) - Svetové metropoly veľkolepo vítali nový rok. Ako prvé vstúpili do roku 2016 tichomorské ostrovné štáty Kiribati a Samoa.

Obrazom: Oslavy príchodu nového roku 2016


Krásny ohňostroj už tradične ponúklo austrálske Sydney, svetelná šou trvala okolo 20 minút a stále v prepočte 4,7 milióna eur. Sydney vďaka svojej polohe neďaleko dátumovej hranice oslavuje nový rok ako jedna z prvých svetových metropol a pýši sa najväčšími novoročnými oslavami v celom regióne. O dve hodiny skôr než v Sydney privítali nový rok na Novom Zélande. Hlavné oslavy sa konali v najväčšom meste Auckland, kde ohňostroj odpálili z tamojšej televíznej veže Sky Tower.

Video: Veľkolepý ohňostroj v Sydney


Čína privítala nový rok pokojne, 1. január je síce štátnym sviatkom aj v tejto ľudovej republike, podľa tradičného lunárneho kalendára sa však nový rok v Číne začína až koncom januára alebo začiatkom februára. Začiatok nového čínskeho lunárneho roka tentoraz pripadne na 8. februára, keď rok kozy vystrieda rok opice.

Novoročné oslavy v Číne sprevádzané sprievodmi a ohňostrojmi trvajú zvyčajne celý deň a sú príležitosťou na stretávanie sa rodín a cestovanie za vzdialenými príbuznými. Novoročné oslavy prilákali predovšetkým mladých ľudí v čínskych veľkomestách. V metropolách Šanghaj a Peking zorganizovali mnohé kluby a bary veľkolepé silvestrovské večierky.

Odporúčame:

Obrazom: Bratislava vítala nový rok ohňostrojom nad Dunajom

Obrazom: Bratislavský hrad vysvietili farbami štátnej vlajky

V Trnave oslavujú príchod nového roka dvoma ohňostrojmi

V Banskej Bystrici mali na Silvestra ohňostroj bez programuVeľkolepý ohňostroj privítal príchod nového roka aj na najvyššej budove sveta Burdž Chalífa. Novoročné oslavy sa v Dubaji konali aj napriek mohutnému požiaru, ktorý zachvátil 63-poschodovú budovu luxusného hotela Address vzdialeného od mrakodrapu Burdž Chalífa iba niekoľko stoviek metrov ---> VIAC O MOHUTNOM POŽIARI HOTELA V DUBAJI.

Video: Ohňostroj v Dubaji


Úrady v Dubaji pre verejnosť pripravili trojicu samostatne odpaľovaných ohňostrojov doplnených 400.000 LED svetlami, ktoré sa začali práve na mrakodrape Burdž Chalífa. Na ohňostroje sa malo použiť 1,6 tony petárd. Niekoľkominútové svetelné divadlo si pozreli desaťtisíce ľudí. Svetelné šou spojené s ďalším programom boli aj v iných metropolách naprieč zemeguľou - v Londýne pri Temži či pri Kremli v Moskve.

Na newyorskom námestí Times Square sa za mimoriadne prísnych bezpečnostných opatrení zišiel približne milión ľudí. Na pláži Copacabana v brazílskom Riu de Janeiro ľudia oslavovali nielen príchod nového roka, ale zároveň aj storočnicu samby a nadchádzajúce letné olympijské hry. Medzi poslednými privítali príchod roka 2016 obyvatelia havajskej metropoly Honolulu.

Oslavy príchodu nového roku 2016 Oslavy príchodu nového roka vo Vilňuse. Foto: SITA/AP


Svet veľkolepo privítal nový rok 2016 Oslavy príchodu nového roka v Londýne. Foto: SITA/AP


Oslavy príchodu nového roku 2016 Oslavy príchodu nového roka v Aténach. Foto: SITA/AP


Video: Ohňostroj v Pekingu


Oslavy príchodu nového roku 2016 Oslavy príchodu nového roka v juhokórejskom Paju. Foto: SITA/AP


Oslavy príchodu nového roku 2016 Oslavy príchodu nového roka v Kuala Lumpur. Foto: SITA/AP


Oslavy príchodu nového roku 2016 Oslavy príchodu nového roku v Sydney. Foto: SITA/AP


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety