Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Princ George začal chodiť do jaslí

Autor: SITA, 6. januára 2016 20:13
Zariadenie Westacre Montessori School Nursery sa nachádza v Norfolku neďaleko rodinného sídla Anmer Hall.
Princ George začal chodiť do jaslí Princ George pred svojou škôlkou v Norfolku. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Princ George, ktorý je tretí v línii následníctva britského kráľovského trónu, dnes začal navštevovať jasle. Zariadenie Westacre Montessori School Nursery sa nachádza v Norfolku neďaleko Anmer Hall, ktorý Georgeovi rodičia - vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgeu - používajú ako rodinné sídlo a vychovávajú tam svoje dve deti - okrem princa aj v máji narodenú princeznú Charlotte. Jeden deň v jasliach, v ktorých sa naraz môže nachádzať maximálne 29 detí, stojí 49 dolárov (približne 46 eur).


Princ George a malá princezná Charlotte


Princ William a jeho manželka Catherine trávia od narodenia svojich detí väčšinu času práve v spomínanom sídle Anmer Hall, ktoré im ako svadobný dar venovala kráľovná Alžbeta II. Obaja rodičia dávajú najavo, že chcú svoje deti vychovávať bez dohľadu médií. Na verejnosti sa s nimi objavujú len zriedka a namiesto fotografií paparazzov uprednostňujú zverejnenie oficiálnych záberov. Naposledy sa tak stalo práve v prvý deň dvojročného Georgea v jasliach, keď médiám poskytli dve fotografie, na ktorých princ stojí pred múrmi zariadenia.


Princ George oslavuje svoje prvé narodeniny


William, ktorý je starším synom zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa, sa s Catherine zoznámil v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria s krátkou prestávkou od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré svojmu vnukovi darovala kráľovná Alžbeta II.

Dvojicu sobášila vtedajšia hlava anglikánskej cirkvi Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013. O očakávaní druhého potomka informovali zástupcovia Kensingtonského paláca 8. septembra 2014, pričom Catherine rovnako ako počas prvého tehotenstva trpela nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum). Princezná Charlotte Elizabeth Diana prišla na svet 2. mája.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety