Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Úrady presviedčali migrantov v tábore pri Calais, aby odišli

Autor: SITA, 26. februára 2016 17:49
Skupiny aktivistov naklonených migrantom takisto robili obchôdzky okolo stanov v tábore a naliehali na jeho obyvateľov, aby ostali.
Migranti pri Calais Preplnenosť tábora pri Calais spôsobuje vo Francúzsku bezpečnostné napätie. Štát ich chce odtiaľ dostať preč. Foto: SITA/AP
Calais 26. februára (WebNoviny.sk) - Francúzski štátni zamestnanci dnes chodili od stanu k stanu v rozsiahlom tábore migrantov pri prístavnom meste Calais a presviedčali obyvateľov, aby odišli. Presvedčovacia akcia sa konala deň po tom, čo francúzsky súd rozhodol, že masové vypratávanie tábora úradmi sa môže uskutočniť. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Skupiny aktivistov naklonených migrantom takisto robili obchôdzky okolo stanov v tábore, nazývanom aj "džungľa", a naliehali na obyvateľov, aby zostali, lebo inak "budú ich domovy zničené".

Komplexné štvrtkové rozhodnutie súdu znamená, že zlikvidované môžu byť iba priestory, kde migranti spávajú - ale nesmie dôjsť k okamžitej demolácii spoločných priestorov slúžiacich ako modlitebne, škola či centrum pre ženy. Tento verdikt spôsobil zmätok a nejasnosti.

Úrady chceli dosiahnuť vydanie súdneho nariadenia, ktoré by im umožňovalo tábor zlikvidovať. Aktivisti naopak žiadali odklad vypratávania tábora.

V tábore pri Calais sú zhromaždené tisíce migrantov z najproblematickejších miest sveta, ktorí sa snažia trajektom alebo Eurotunelom pod Lamanšským prielivom prekĺznuť do Británie. Preplnenosť tábora však spôsobuje vo Francúzsku bezpečnostné napätie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy