Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Video: Pestúnka zabila dieťa, s jeho hlavou išla po Moskve

Autor: SITA, 29. februára 2016 13:45, aktualizované: 29. februára 2016 16:04
Bezhlavé telo dievčatka našli hasiči privolaní k likvidácii požiaru v byte na severozápade Moskvy.
V Moskve zadržali pestúnku podozrivú z vraždy zvereného dieťaťa Žena z neznámych dôvodov troj- až štvorročné dieťa zabila, byt podpálila a z miesta činu ušla. Foto: SITA/AP
Moskva 29. februára (WebNoviny.sk) - Ruská polícia v pondelok v Moskve zatkla ženu podozrivú z vraždy dievčatka, o ktoré sa starala ako pestúnka. Podľa agentúry Interfax ženu, oblečenú v hidžábe a s odrezanou hlavou dieťaťa v rukách, zadržali v blízkosti stanice metra Okťabrskoje Pole.

V čase zatýkania bola zrejme pod vplyvom psychotropných látok. Vzhľadom na jej "neadekvátne správanie sa pri zatýkaní" vyšetrovatelia nariadili vykonať psychiatrickú expertízu s cieľom zistiť, či bola schopná posúdiť svoje konanie a jeho dôsledky.

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že 38-ročná žena pôvodom z Uzbekistanu ráno počkala, kým rodičia dievčatka odídu s jeho starším súrodencom z bytu. Z neznámych dôvodov potom toto troj- až štvorročné dieťa zavraždila, byt podpálila a z miesta činu ušla. Bezhlavé telo dievčatka našli hasiči privolaní k likvidácii požiaru v byte na severozápade Moskvy.


Vykrikovala Alahu akbar

Podľa výpovedí očitých svedkov, žena prišla k vchodu do metra Okťabrskoje Pole s červenou igelitovou taškou, z ktorej vytiahla hlavu dieťaťa a potom, držiac ju v ruke, chodila po ulici, vykrikovala "Alahu akbar" a rozprávala sa sama so sebou, až kým ju asi po 20 minútach zaistila polícia. Do príchodu polície k nej žiaden okoloidúci či predavač z blízkych obchodov neodvážil pristúpiť.

"Všetci sa báli," uviedol jeden zo svedkov. Podľa iného svedka sa žena ľuďom na ulici vyhrážala, a to aj policajtovi, ktorý ju chcel spacifikovať ešte pred príchodom posíl. Žena ho varovala, že ak sa k nej priblíži, "odpáli sa".

Zrejme práve v súvislosti s tým do lokality, kde ženu zadržali, polícia vyslala tím pyrotechnikov tajnej služby FSB. Podozrenie, že v areáli stanice metra Okťabrskoje Pole a jeho okolí by sa mohli nachádzať výbušniny, sa však nepotvrdilo. Polícia kauzu vyšetruje pre podozrenie zo spáchania vraždy maloletej osoby. V prípade, že psychiatri usúdia, že páchateľka bola v čase zločinu príčetná a súd ju uzná za vinnú, hrozí jej dlhoročné väzenie.


Žena pracovala v Moskve ilegálne


Ruský ombudsman pre práva detí Pavel Astachov podľa agentúry Interfax označil vraždu dievčatka v Moskve za "monštruózny a nevysvetliteľný" zločin a vyzval rodičov, aby pri prijímaní pestúnok pre svoje deti žiadali potvrdenie o psychickom zdraví vystavené odborným lekárom. V správe na svojom konte na sieti Twitter Astachov pripomenul, že už neraz sa stalo, že opatrovateľka svojho zverenca bila či mučila a "teraz to dospelo až k vražde".

V reakcii na vraždu dieťaťa Rada federácie vyzvala sprísniť kontrolu nad agentúrami, ktoré sprostredkúvajú zamestnanie pre opatrovateľky detí. Viacero ruských agentúr medzičasom s odvolaním sa na federálnu migračnú službu informovalo, že žena podozrivá z vraždy dievčatka pracovala v Moskve, kam pricestovala v januári, ilegálne.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety