Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Moskva hlási výdatné sneženie, padol rekord z roku 1966

Autor: SITA, 2. marca 2016 12:29
Primátor mesta Sergej Sobianin sa pre agentúru Interfax vyjadril, že mesto sa bude z kalamity spamätávať niekoľko dní.
zima Foto: ilustračné, SITA/AP
Moskva 2. marca (WebNoviny.sk) - Najvýdatnejšie sneženie za posledných 50 rokov zasiahlo v noci nadnes ruské hlavné mesto Moskva: počas uplynulých hodín tam totiž napadalo 26 centimetrov snehu, čo predstavuje 71 percent priemernej mesačnej zrážkovej normy. Sneženie spôsobilo problémy v cestnej doprave aj napriek tomu, že technické služby majú na cestách 15.500 odhŕňačov a ďalších mechanizmov.

Primátor mesta Sergej Sobianin sa pre agentúru Interfax vyjadril, že mesto sa bude z kalamity spamätávať niekoľko dní. Moskovčanov ubezpečil, že situácia v cestnej doprave bude stabilizovaná do niekoľkých hodín. Súčasne ich však vyzval, aby sa na cesty vydávali len v nevyhnutných prípadoch. Mnohí obyvatelia jeho výzve vyhoveli, čo však spôsobilo nápor na verejnú dopravu. Ako informovala agentúra RIA Novosti, moskovská radnica dnes na pomoc pri odprávaní snehu povolala aj stavebné firmy.

Ruské agentúry uviedli, že doprava na cestách v Moskve a priľahlej oblasti v dôsledku sneženia viazne - vytvárajú sa veľmi dlhé kolóny a podľa motoristov je situácia najhoršia za celú tohtoročnú zimu. V dôsledku výdatného sneženia bolo na moskovských letiskách zrušených alebo má meškanie najmenej 110 letov.
Snežiť by v Moskve malo dnes až do popoludnia, potom meteorológovia očakávajú nárast teploty vzduchu a zmenu snehových zrážok na dážď. Mohutná cyklóna, ktorá do Moskvy priniesla zrážky, by mala smerovať na juh, do oblasti Povolžia.

Ministerstvo pre mimoriadne situácie medzičasom informovalo, že pozdĺž hlavných ciest v centrálnej časti Ruska, ktoré tiež zasiahlo silné sneženie, zriadilo 80 mobilných ohrevných staníc, kde sa vodiči a pasažieri uviaznutých áut môžu zohriať.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy