Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Anonym nahlásil bombu na pražskom letisku Václava Havla

Autor: SITA, 16. februára 2017 21:05, aktualizované: 17. februára 2017 09:34
Policajti evakuovali celú lokalitu, v ktorej prebiehala prehliadka za účasti pyrotechnikov a psovodov.
letisko Po ukončení prehliadky sa do terminálu najprv vrátili zamestnanci a nakoniec aj cestujúci, ktorých postupne odbavovali. Museli absolvovať bezpečnostnú kontrolu, po nej odleteli do svojich destinácií. Foto: Thinkstock
PRAHA 16. februára (WebNoviny.sk) - Anonymný telefonát o uložení bomby na pražskom letisku Václava Havla obmedzil vo štvrtok večer na dve hodiny prevádzku na Termináli 2.

Polícia celý priestor evakuovala. Počas pyrotechnickej prehliadky nesmeli lietadlá odlietať do krajín schengenskej zóny. Bomba sa nenašla a krátko po 22.00 h bola prevádzka obnovená. Informoval o tom český spravodajský portál Novinky.cz. s odvolaním sa na hovorkyňu cudzineckej polície Kateřinu Rendlovú.

Letisko Václava Havla teraz čaká vyčísľovanie škôd, rovnako ako aj letecké spoločnosti, ktorých sa dočasné uzatvorenie terminálu a meškanie letov týkalo. Narušenie prevádzky letiska sa bezprostredne dotklo pasažierov chystajúcich sa na odlet napríklad do Mníchova, Paríža alebo Zürichu.

Polícia musela vo štvrtok pred 20.00 h uzavrieť Terminál 2 a jeho okolie. Cestujúci sa presunuli do susedného Terminálu 1, ktorý fungoval ako zvyčajne. Policajný zásah nemal vplyv na odlety. Pasažierov prilietavajúcich na druhý terminál presmerovávali na Terminál 1.

Po ukončení prehliadky sa do terminálu najprv vrátili zamestnanci a nakoniec aj cestujúci, ktorých postupne odbavovali. Museli absolvovať bezpečnostnú kontrolu, po nej odleteli do svojich destinácií.

Táto mimoriadna udalosť sa zaobišla bez incidentov, dodal portál Novinky.cz.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety