Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Marta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Stratené lietadlo v Ázii: Tímy zrejme našli okno z Boeingu

Autor: SITA, 9. marca 2014 11:04, aktualizované: 9. marca 2014 18:46
Podľa niektorých zdrojov sa lietadlo krátko pred zmiznutím z radarov pokúšalo o zmenu pôvodného kurzu letu. Na palube zároveň boli dvaja muži s falošnými pasmi.
malajzia lietadlo Zmiznuté lietadlo malajzijskej leteckej spoločnosti sa stále nepodarilo nájsť. Foto: SITA/AP
HANOJ 9. marca (WEBNOVINY) - Vietnamské pátracie tímy v nedeľu potvrdili, že na hladine Juhočínskeho mora objavili trosky, ktoré by mohli patriť zmiznutému stroju malajzijskej leteckej spoločnosti.

Podľa predbežných odhadov by mohlo ísť o fragment okna. To by mohlo napovedať teórii o výbuchu na palube stroja Boeing 777.

Odporúčame:

Japonské lietadlo muselo núdzovo pristáť na Havaji

Stratilo sa lietadlo s viac než dvesto ľuďmi na palubeVäčšie časti stroja, ktorý náhle zmizol z radarov, sa na mori zatiaľ nepodarilo nájsť. Objavili sa iba dve mastné škvrny na hladine. Od stratenia stroja už uplynulo takmer 48 hodín a aktuálne sťažuje pátranie po troskách tma.

Do intenzívneho hľadania je zapojených 22 lietadiel a 40 lodí, ktoré poskytli všetky zúčastnené krajiny. V médiách sa zároveň objavujú rôzne špekulácie vrátane možného teroristického útoku. Podozrivými sú najmä dvaja muži cestujúci na ukradnuté pasy Talianska a Rakúska.

Obrazom: V Ázii sa stratilo lietadlo, ľudia sa boja o najbližšíchZmena pôvodného kurzu

Podľa niektorých zdrojov sa lietadlo krátko pred zmiznutím z radarov pokúšalo o zmenu pôvodného kurzu letu. Vyšetrovatelia usudzujú, že katastrofa sa odohrala veľmi rýchlo a najpravdepodobnejšou príčinou je výbuch na palube. Malajzijské úrady preto ešte rozšírili priestor pátrania a čakajú aj na zábery zo satelitov. Posledným, kto sa údajne so strojom skontaktoval, bol nemenovaný kapitán lietadla smerujúceho do Japonska.

Urobil tak na výzvu vietnamských dispečerov, ktorí už so strojom nemali kontakt. Posádka podľa jeho slov síce iba veľmi zle rozumela slovám pilotov, no podľa nich určite nehlásili žiadne problémy.


Olejové škvrny pri Vietname

Na palube stroja smerujúceho do Pekingu boli ľudia zo 14 krajín, prevažne Číňania ale aj traja Američania. Stroj viedla výnimočne skúsená posádka, navyše Boeing 777-200 je veľmi spoľahlivým lietadlom.

Vietnamská vláda v sobotu informovala o objavení dvoch olejových škvŕn na hladine Juhočínskeho mora. Škvrny s dĺžkou niekoľkých kilometrov na morskej hladine pri južnom pobreží Vietnamu zaznamenali vojenské lietadlá.

Obdobný prípad sa odohral v lete 2009, keď z radarov nad Atlantickým oceánom zmizol stroj spoločnosti Air France. Vtedy zahynulo takmer 230 ľudí, pričom vrak Airbusu A330 našli až po dvoch rokoch. Identifikovať sa podarilo telesné pozostatky približne dvoch tretín cestujúcich.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Počasie
18 °C 16 °C
Západné Slovensko
17 °C 15 °C
Stredné Slovensko
20 °C 17 °C
Východné Slovensko
1 € = 27.023 CZK
Vývoj kurzu
1 € = 1.1025 USD
Vývoj kurzu
1 € = 0.7074 GBP
Vývoj kurzu
Anketa
Malo by Grécko ostať v eurozóne?
Určite áno. Musíme mu pomôcť, jeho odchod by spôsobil problémy
Áno, ale iba v tom prípade, ak splatí všetky svoje dlhy
Nie. Grékom sa nedá veriť, od začiatku ťahajú všetkých za nos
Gréci sú leniví príživníci, z eurozóny ich mali vykopnúť už dávno
Neviem to posúdiť
Ďalšie ankety