Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Američania začali bombardovať irackých militantov

Autor: SITA, 8. augusta 2014 07:20, aktualizované: 8. augusta 2014 16:24
barack obama Americký prezident Barack Obama dal povolenie na americké bombardovanie v Iraku. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 8. augusta (WEBNOVINY) - Americký prezident Barack Obama neurčil žiaden termín na ukončenie obmedzených leteckých útokov voči extrémistom na severe Iraku, ktoré schválil vo štvrtok. Novinárom to v piatok povedal hovorca Bieleho domu Josh Earnest.

O ukončení zásahov podľa neho rozhodne bezpečnostná situácia na mieste. Súhlas s leteckými útokmi môže byť podľa neho rozšírený aj o ďalšiu vojenskú podporu pre iracké jednotky po vytvorení novej vlády. Earnest zdôraznil, že súčasné nálety sú zamerané na ochranu Američanov a na zlepšenie humanitárnej situácie v oblastiach ohrozovaných bojovníkmi zo sunnitskej skupiny Islamský štát.

Odporúčame:

Situácia sa zhoršuje, aerolinkám zakázali prelety nad Irakom

Islamisti obsadili ďalšie kurdské mestá, ľudia opúšťajú domyAmerické letectvo v piatok začalo útočiť na pozície militantov zo skupiny Islamský štát. Cieľom útoku bolo delostrelectvo, ktorým ozbrojenci útočili na kurdské jednotky rozmiestnené v irackom meste Arbíl. Dve stíhačky typu F-18 tam zhodili niekoľko 250-kilogramových laserovo navádzaných bômb.

Americké vojenské lietadlá tiež zhodili utečencom ukrývajúcim sa v horách pri meste Sindžár asi 20 000 litrov vody a potraviny. V horách sa tam ukrýva asi 40 000 príslušníkov náboženskej skupiny jazídiov, ktorých bojovníci Islamského štátu považujú za nevercov a väčšinou popravujú. Títo utečenci urýchlene potrebujú nevyhnutnú pomoc vrátane jedla, vody a prístreškov.
Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety