Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kanada a Rusko sa navzájom poučujú z geografie

Autor: SITA, 29. augusta 2014 17:55
ukrajina Rusko a Kanada si dávajú vzájomné lekcie z geografie. Rozruch spôsobili ruskí výsadkári, ktorí sa omylom ocitli na území Ukrajiny. Foto: archívne-SITA/AP
BRUSEL 29. augusta (WEBNOVINY) - Ruské zastupiteľstvo pri NATO vo štvrtok zareagovalo na stredajšie zverejnenie obrázku na twitterovom konte ich kanadských kolegov. Tí v rámci reakcie na pondelňajšie zadržanie údajne zablúdených ruských výsadkárov na Ukrajine chceli poučiť Rusov z geografie.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Zverejnili tak grafiku mapky východnej Európy, na ktorej je veľkým písmenami na ruskom území v červenej farbe napísané Rusko, pričom modrou farbou odlíšili ukrajinské územie s nápisom Nie Rusko.

Obrázok, ktorý zaujal desaťtisíce užívateľov, doplnili slovami: "Geografia môže byť náročná. Tu je sprievodca pre ruských vojakov, ktorí sa zvyknú strácať alebo omylom prekračovať hranice Ukrajiny".


Rusi pomáhajú Kanade s geografiou

Mapku zverejnili v podobe spred marca, kedy Rusi pričlenili dovtedy ukrajinský polostrov Krym. Práve na tento detail prostredníctvom svojho konta zareagovalo stále ruské zastupiteľstvo pri NATO.

Kanada a Rusko sa navzájom poučujú z geografie Sporná mapa. Foto: SITA/AP


Ich mapka čiernomorského regiónu zaradila Krym do územia Ruska s odkazom: "Pomáhame našim kanadským kolegom, aby dohnali súčasnú geografiu Európy". Zároveň nezabudli farebne odlíšiť separatistické gruzínske územia Abcházsko a Južné Osetsko, ktoré po krátkej vojne v roku 2008 s podporou Ruska vyhlásili nezávislosť od vlády v Tbilisi.


Zadržaní výsadkári sa vrátia do vlasti

Ruský prezident Vladimir Putin v súvislosti so zadržanými výsadkármi v piatok uviedol, že sa s ukrajinským náprotivkom Petrom Porošenkom dohodol na návrate vojakov do vlasti. Podľa Putina skupina niekoľkých výsadkárov "zablúdila", keďže "tam neboli žiadne označenia hraníc".

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na margo medializovaných obvinení o boji ruských vojakov v radoch povstalcov na východe Ukrajine v piatok uviedol, že "počul o nejakých dohadoch, no nevidel žiadne fakty". Satelitné zábery opakovane zverejňované NATO o údajnom pohybe ruskej armády na Ukrajine označil za "obrázky z videohry".

Odporúčame aj:

Spôsob boja ukrajinských vojakov prirovnal Putin k nacistom

Ukrajina žiada menový fond o uvoľnenie ďalších peňazí

Američania na Ukrajine nezasiahnu, Obama chce ďalšie sankcie

Na Ukrajine operuje tisíc ruských vojakov, NATO má zábery

NATO bude rokovať o Ukrajine, o stretnutie požiadal Kyjev

Ukrajina na jeseň opäť zavedie povinnú vojenskú službuPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety